UEFA nie zgadza się na podświetlenie stadionu w tęczowe barwy. Wymowna koszulka Hummelsa

UEFA nie wyraziła zgody na podświetlenie stadionu Allianz Arena w Monachium w kolory tęczy, co miało nastąpić podczas środowego spotkania pomiędzy Niemcami i Węgrami. Mats Hummels zabrał głos w tej sprawie podczas konferencji prasowej, przychodząc na nią w kolorowej koszulce.

Doświadczony środkowy obrońca pojawił się na konferencji prasowej przed ostatnim meczem reprezentacji Niemiec w fazie grupowej Euro 2020. Zawodnik Borussii Dortmund miał na sobie koszulkę marki Adidas z napisem "Miłość jednoczy", czym wyłamał się ze standardu - zazwyczaj zawodnicy mają na sobie ubrania narodowej drużyny.

Zobacz wideo Jak będzie wyglądał skład reprezentacji Polski na mecz ze Szwecją?

Piłkarze Szwecji podczas meczu ze Słowacją.Nietypowa decyzja Szwedów przed meczem z Polską. "Żadnych uścisków"

Mats Hummels uważa wspieranie takich idei za normalne

Środkowy obrońca reprezentacji Niemiec poruszył kwestię tolerancji w trakcie konferencji. Przywołał także przykład zawodnika rugby, którzy przyznał się do swojej orientacji. Zauważył również, że nie jest to nowe zjawisko w sporcie.

- Kiedy przyjechałem na obóz przygotowawczy, miałem już sweter z takim przesłaniem. Powinien je wzmacniać fakt, że pierwszy aktywny zawodnik NFL przyznał się do bycia homoseksualistą. To całkiem normalne w świecie sportu. I wraz z upływem czasu jest to coraz mniejszy temat. Nawet małe gesty to krok w dobrym kierunku - powiedział.

 

Mats Hummels wspiera tego typu inicjatywy

Mats Hummels dodał, że cała kadra Niemiec byłaby wdzięczna, gdyby UEFA wyraziła zgodę na podświetlenie stadionu w tęczowe barwy. - Widziałem debatę na ten temat. Oczywiście UEFA ma swoje powody, aby tego zakazać, ale cieszymy się, że jest to temat dyskusji publicznej. To już duży sukces - dodał.

W dalszej części konferencji doświadczony środkowy obrońca oświadczył, że jest wielkim fanem tego typu inicjatyw, a podświetlenie stadionu w tęczowe barwy byłoby miłym gestem w stronę osób identyfikujących się z tą ideą. Jednocześnie Hummels powiedział, że niemiecka kadra ma jeszcze dużo do zrobienia, aby awansować do 1/8 finału Euro 2020.

Robert Lewandowski i Alexander IsakThomas Ravelli porównał Lewandowskiego i Isaka. "Nie będę oszukiwał"

Decyzja UEFA o zakazie podświetlenia stadionu Allianz Arena przed środowym meczem Niemcy-Węgry najpewniej spowoduje, że tego typu kolory pojawiają się na innych obiektach. Już wczoraj o tęczowych barwach na stadionach informował rzecznik zarządu Eintrachtu Frankfurt oraz władze Kolonii.   

Więcej o: