Prawie wszystko jest już jasne. Wiemy jak będzie wyglądała faza pucharowa Euro

Euro 2020 wchodzi powoli w decydującą fazę. W środę rozegrane zostaną ostatnie spotkania fazy grupowej. Drabinka turniejowa natomiast nie kryje już prawie żadnych tajemnic.

Faza grupowa Euro 2020 dobiega końca. Znamy już większość drużyn, które awansowały do fazy pucharowej, a nawet pierwsze pary 1/8 finału. W środę rozegrane zostaną ostatnie spotkania w grupach E i F, które odpowiedzą na ostatnie pytania. 

Zobacz wideo Wyraź swoje emocje! Interaktywny mural Sport.pl czeka na wasze komentarze

Prawie wszystko jest już jasne. Wiemy jak będzie wyglądała faza pucharowa Euro 2020

Pierwsze spotkania fazy pucharowej odbędą się już 26 czerwca. W sobotę o godzinie 18 na Johan Cruyff Arenie w Amsterdamie zagrają przedstawiciele Walii oraz Danii, natomiast o 21 swoje spotkanie w Londynie rozpoczną piłkarze Włoch i Austrii.

Euro 2020. Hiszpania - Polska. Z prawej Jakub Moder, obok KokeTo już pewne! Poważne osłabienie reprezentacji Polski na mecz ze Szwecją

Nie znamy jeszcze wszystkich drużyn, które wyjdą z trzeciego miejsca. Pewni tego mogą być tylko Szwajcarzy i Czesi. Ukraińcy i Finowie muszą czekać na rozstrzygnięcia w grupach E i F, ale szanse dla nich są już tylko matematyczne. Oprócz Walii, Danii, Włoch, Austrii, Szwajcarii i Czech pewne awansu są już także reprezentacje: Anglii, Belgii, Chorwacji i Holandii. 

Reprezentacja Polski swój mecz o wszystko rozegra w środę o godzinie 18:00. Polacy zmierzą się w Sankt Petersburgu ze Szwecją i jeżeli chcą myśleć o awansie, muszą wygrać to spotkanie. Każdy inny wynik niż wygrana eliminuje naszą kadrę z turnieju. Jeżeli ta misja się powiedzie, to Polacy zajmą najprawdopodobniej drugie miejsce w grupie, co oznaczałoby, że w 1/8 finału zmierzą się z Chorwacją. Jest jednak jeszcze szansa na awans z pierwszego miejsca, ale bardzo mała i niezależna tylko od polskich piłkarzy. Wtedy w 1/8 nasi kadrowicze zagraliby z którąś z drużyn, które zajęły trzecie miejsce.

UEFA nie zgadza się na podświetlenie stadionu w tęczowe barwy. Wymowna koszulka HummelsaUEFA nie zgadza się na podświetlenie stadionu w tęczowe barwy. Wymowna koszulka Hummelsa

Euro 2020. Pary 1/8 finału

26 czerwca, Amsterdam

  • Walia – Dania

26 czerwca, Londyn

  • Włochy – Austria

27 czerwca, Sewilla

  • Belgia – A3/D3/E3/F3

27 czerwca, Budapeszt

  • Holandia – D3/E3/F3

28 czerwca, Bukareszt

  • F1 – A3/B3/C3

28 czerwca, Kopenhaga

  • Chorwacja – E2

29 czerwca, Glasgow

  • E1 – A3/B3/C3/D3

29 czerwca, Londyn

  • Anglia – F2
Więcej o: