Węgrzy przykładem dla Polaków. "Jak tu się nie zachwycać?"

Reprezentacja Węgier pokazała Polsce, jak można zagrać z faworytem. Waleczność Madziarów zrobiła duże wrażenie na polskich kibicach i dziennikarzach.

Na stadionie Puskasa w Budapeszcie, w obecności 55 tysięcy widzów, Węgrzy postawili się Francuzom. Pierwszą połowę kończyli prowadząc 1:0 po golu Attili Fioli. Mistrzowie świata wyrównali w 66. minucie po trafieniu Antoine'a Griezmanna. I choć Francja dominowała, to nie potrafiła kolejny raz zburzyć węgierskiego muru. Dla Węgrów to wielki sukces. Ostatni raz nie przegrali z Francją w 1976 r., kiedy wygrali 1:0. 

Zobacz wideo Polscy piłkarze wierzą w zwycięstwo nad Hiszpanią. "Jest złość, nie ma udawania"

Euforia Węgrów po golu z FrancjąTotalne szaleństwo! Węgrzy po golu podbiegli do stanowiska dziennikarki. Hit [WIDEO]

"Jak dobrze być Węgrem. Zatrzymaliśmy mistrzów świata" - czytamy na portalu nemzetisport.hu. - Jak tu nie zachwycać się tymi Węgrami? Świadomość własnych mocnych i słabych stron, całkowite zaangażowanie, ofiarność w grze, drużyna niesiona dopingiem fantastycznych kibiców... taka powinna być piłka nożna, to się ogląda - zachwyca się jeden z kibiców.

- Jakbyśmy tak zagrali dzisiaj z Hiszpanią jak Węgrzy z mistrzami świata to bylibyśmy dumni, prawda? Niezależnie od wyniku, bo to jest tylko sport - dodaje Marek Szkolnikowski, szef TVP Sport.

- Brawo Węgrzy! Ambicja, walka, determinacja nagrodzone. Można tylko trzeba dać sobie szansę. Oby dziś był dzień piłkarskich sensacji! - napisał Michał Pol z Kanału Sportowego.

- Przeżyć dziś takie coś, co Węgrzy... Przynajmniej te 45 minut - apeluje Łukasz Bok, dziennikarz.

- Niewiele wymagam na dzisiaj. Chciałbym zobaczyć piłkarzy tak biegających jak Węgrzy i Lewego grającego jak Nikolić, żeby kilka raz zastawił się, odegrał i przyspieszył akcję - pisze Piotr Majchrzak ze Sport.pl.

- Węgrzy mogli, wczoraj Szkocja mogła. W razie niepowodzenia byłem pierwszy - dodaje Maciej Kruk z Eleven Sports.

Zaskakujący pomysł TVP nie wypali. Zaskakujący pomysł TVP nie wypali. "Polska piłka nie potrzebuje talk show"

Sytuacja w grupie

Francuzi wcześniej ograli Niemców 1:0, więc mają teraz cztery punkty. Węgrzy w poprzedniej kolejce zostali rozbicie przez Portugalię 0:3. Niemcy zagrają z mistrzami Europy w sobotę o 18:00. W ostatniej kolejce Niemcy zagrają z Węgrami, a Portugalia z Francją.

Mural na żywo

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu (jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3) oraz największym ekranie LED w Warszawie na placu Unii Lubelskiej.

Więcej o: