Robert Lewandowski o decyzji Paulo Sousy: Zrobiło mi się przykro

- Jak nie zobaczyłem na liście powołań Kamila Grosickiego, to zrobiło mi się przykro. To mój bardzo dobry kolega i od lat gramy razem w kadrze, więc podchodzę do niego bardziej emocjonalnie. Mam nadzieję, że wróci do kadry szybciej, niż niektórzy mogą się spodziewać - powiedział Robert Lewandowski w wywiadzie dla programu "Wydarzenia" w Polsacie.

W miniony poniedziałek selekcjoner Paulo Sousa ogłosił listę 26 piłkarzy powołanych na zbliżające się EURO 2020. Z kadrą w Opalenicy będzie trenował Radosław Majecki z Monaco, natomiast na liście rezerwowej znaleźli się Kamil Grosicki (WBA), Sebastian Szymański (Dynamo Moskwa), Robert Gumny (FC Augsburg) oraz Rafał Augustyniak (Urał Jekaterynburg). Szczególnie brak Grosickiego zabolał kapitana biało-czerwonych, Roberta Lewandowskiego.

Zobacz wideo Reprezentacja będzie grała trzema obrońcami? Paulo Sousa: Mam nadzieję, że zawodnicy dobrze zrozumieją nasze pomysły

Robert Lewandowski o braku Kamila Grosickiego w kadrze na EURO: Zrobiło mi się przykro

Robert Lewandowski udzielił wywiadu w programie "Wydarzenia" w Polsacie. Kapitan reprezentacji Polski odniósł się do braku powołania dla Kamila Grosickiego. - Jak nie zobaczyłem na liście powołań Kamila Grosickiego, to zrobiło mi się przykro. To mój bardzo dobry kolega i od lat gramy razem w kadrze, więc podchodzę do niego bardziej emocjonalnie. Mam nadzieję, że wróci do kadry szybciej, niż niektórzy mogą się spodziewać. Decyzję selekcjonera respektuję, natomiast wiadomo, że między mną a Kamilem utworzyła się więź nie tylko na boisku, ale też poza nim – powiedział.

Napastnik Bayernu Monachium został też zapytany o to, czy kadra będzie w stanie zdobyć złoty medal na EURO 2020. – To marzenie bardzo odległe, nie będę tego ukrywał. Wierzyć i marzyć zawsze trzeba, i nigdy nie można się poddawać. Na pewno damy z siebie wszystko i postaramy się osiągnąć jak najlepszy wynik. Naszym pierwszym celem jest wyjściem z grupy, a drugie, ale równoważne jest takie, by każdy kibic mógł odczuwać dumę – dodał Lewandowski.

Reprezentacja Polski rozpocznie zgrupowanie w Opalenicy w poniedziałek 24 maja. Kadra prowadzona przez Paulo Sousę przed rozpoczęciem mistrzostw Europy zagra dwa mecze towarzyskie – odpowiednio z Rosją (1 czerwca o godz. 18:00) oraz Islandią (8 czerwca o godz. 18:00).