Mladenović najlepszym piłkarzem w ekstraklasie. Obcokrajowcy zdominowali listę nagrodzonych

Filip Mladenović został wybrany najlepszym piłkarzem minionego sezonu PKO Ekstraklasy. Ale to nie jedyny wyróżniony legionista. Nagrodę otrzymali także piłkarze Pogoni Szczecin, Rakowa Częstochowa i Jagiellonii Białystok.

Za nami kolejny sezon PKO Ekstraklasy. Mistrzostwo zdobyła Legia Warszawa, ale największe uznanie zdobył jednak wynik Rakowa Częstochowa, który rok temu był beniaminkiem, a dziś jest wicemistrzem kraju i zdobywcą Pucharu Polski. W poniedziałek odbyła się gala Ekstraklasy, gdzie wyróżniono indywidualnych bohaterów.

Zobacz wideo Piotr Zieliński strzelił gola, ale został uznany za samobój [ELEVEN SPORTS]

Sekcja Piłkarska #88"Kamil jest w szoku". Agent ujawnia, jak Grosicki dowiedział się, że nie jedzie na Euro [SEKCJA PIŁKARSKA #88]

Do nagrody "piłkarza roku" nominowano Filipa Mladenovicia, Thomasa Pekharta (obaj Legia Warszawa), Kamila Piątkowskiego (Raków Częstochowa), Dante Stpicę (Pogoń Szczecin) i Jakuba Świerczoka (Piast Gliwice). Ostatecznie wygrał Mladenović, niedawny gość "Sekcji Piłkarskiej". To była jedyna kategoria, gdzie zwycięzcę wybrali sami piłkarze występujący w Ekstraklasie. Wahadłowy Legii to kolejny obcokrajowiec z tą nagrodą. Wcześniej laureatami zostali piłkarze Piasta Gliwice Joel Valencia oraz Jorge Felix. Ostatnim wyróżnionym Polakiem był Kamil Wilczek, a tytuł otrzymał za sezon 2014/15. Młodzieżowiec sezonu został Kamil Piątkowski z Rakowa Częstochowa, który latem trafi do Red Bulla Salzburg.

Grosicki poza Euro. Grosicki poza Euro. "Ostatnio był trochę przybity, mniej rozmowny, ale cały czas w treningu"

Bramkarzem roku został wybrany Dante Stipica z Pogoni Szczecin. 29-letni Chorwat aż 17 razy zachował czyste konto w tym sezonie.

Najlepszym pomocnikiem ligi został wybrany Luquinhas z Legii Warszawa. Brazylijczyk jest autorem pięciu asyst i trzech goli. Aż 19 bramek więcej zdobył Tomas Pekhart, wybrany najlepszym napastnikiem ligi. Trenerem roku został Marek Papszun z Rakowa, który w Częstochowie pracuje już od 2016 roku.

Frankowski o Grosickim: Nic bym mu nie poradził. Nie ma lekarstwa uśmierzającego bólFrankowski o Grosickim: Nic bym mu nie poradził. Nie ma lekarstwa uśmierzającego ból

Podsumowanie:

  • Bramkarz roku: Dante Stipica
  • Obrońca roku: Filip Mladenović
  • Pomocnik roku: Luquinhas
  • Napastnik roku: Tomas Pekhart
  • Młodzieżowiec roku: Kamil Piątkowski
  • Bramka roku: Jesus Imaz
Więcej o: