Bruno Rezende

Bruno Rezende

Bruno Rezende urodził się 2 lipca 1986 roku w Rio de Janeiro. Zawodnik jest synem słynnego brazylijskiego siatkarza – Bernardo Rezende. Mierzy 190 cm wzrostu i gra na pozycji rozgrywającego. Wielokrotnie reprezentował swój kraj na międzynarodowych siatkarskich turniejach.

Kariera drużynowa

Pierwszym klubem w jakim grał Bruno Rezende był Unisul Santa Catarina. Grał tam do roku 2005. Następnie zaczął reprezentować barwy Cimed Florianopolis, gdzie występował przez 7 lat. Jedynie w roku 2011 zawodnik był na krótko wypożyczony do włoskiej drużyny Casa Modena.

W latach 2012-2014 Bruno Rezende był siatkarzem RJX Rio de Janeiro, zaś przez kolejne 2 sezony ponownie występował w Europie, we włoskim klubie – Casa Modena. W roku 2016 zawodnik podpisał kontrakt z SESI Sao Paulo.

W czasie swojej klubowej kariery Bruno Rezende zdobył mnóstwo trofeów. Wywalczył aż 6 razy Mistrzostwo Brazylii. Ponadto 2 razy otrzymywał srebrny medal za zajęcie 2 miejsca w tych rozgrywkach. Siatkarz ma również w swojej kolekcji Mistrzostwo, 2 Puchary i Superpuchar Włoch. W sezonie 2014/2015 na koniec rozgrywek o Mistrzostwo Włoch, jego drużyna zajęła 2 miejsce.

Kariera reprezentacyjna

Bruno Rezende występuje regularnie w reprezentacji Brazylii, począwszy od 2007 roku. W tym czasie zdobył złoto na Igrzyskach Olimpijskich, które odbyły się w jego rodzinnym Rio de Janeiro, w roku 2016. Oprócz tego z tej największej sportowej imprezy przywoził również srebrne medale, w roku 2008 i 2012. Zawodnik ma w swojej kolekcji także 4 zwycięstwa w Lidze Światowej. Tyle samo razy kadra Brazylii, zajmowała w tych rozgrywkach 2 miejsce.

Ponadto siatkarz z Rio de Janeiro 4 razy zdobył Mistrzostwo Ameryki Południowej, 1 raz Mistrzostwo Świata. Triumfował również w Igrzyskach Panamerykańskich, Pucharze Świata, Pucharze Wielkich Mistrzów i Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Bruno Rezende zajmował również 2 miejsce w Pucharze Ameryki, w roku 2014 na Mistrzostwach Świata oraz brąz w Pucharze Świata w roku 2011.
Nagrody indywidualne

W czasie swojej bogatej kariery siatkarz został laureatem wielu nagród indywidualnych. W roku 2009 został wybrany MVP (najbardziej wartościowym zawodnikiem) Mistrzostw Ameryki Południowej, a w roku następnym MVP brazylijskiej Superligi. Ponadto Bruno Rezende wielokrotnie zdobywał tytuł najlepszego rozgrywającego takich imprez jak: Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Ameryki Południowej, Ligi Światowej, Pucharu Wielkich Mistrzów, czy też Igrzysk Panamerykańskich.

Zobacz również:

Nicolas Marechal - Antonin Rouzier - Jaqueline Carvalho - Aleksandar Atanasijević - Bernardo Rezende

Bruno Rezende