To miał być siatkarski dream team! Lanie dostali już w pierwszym meczu!

To w Modenie zbudowano prawdopodobnie najdroższy skład drużyny siatkówki na świecie w tym sezonie, ale jeśli ktoś liczył, że takie nazwiska jak N'Gapeth, Rezende czy Leal od razu zagwarantują zwycięstwo, to w niedzielę musiał się zdziwić. Monza ograła Modenę w meczu pierwszej kolejki włoskiej Serie A 3:1 (24:26, 25:23, 28:26, 25:20).

Może i było to wyrównane spotkanie, ale wynik może zaskakiwać. Modena miała mieć najlepszy skład na świecie, ale przegrała z nim już pierwsze spotkanie we włoskiej Serie A. Lepsza okazała się Monza z Niemcem Georgiem Grozerem na czele. 

Zobacz wideo Polscy siatkarze mają swojego Kozamernika. "Wzorowałem się na nim"

Mają konstelację gwiazd, a przegrali już pierwsze ligowe spotkanie

"To niemożliwe, żeby mieć tak dobry skład" - pisaliśmy o transferach Modeny jeszcze wiosną. W końcu trener Andrea Giani ma do dyspozycji konstelację gwiazd: Earvina N'Gapetha, Joandry'ego Leala, Nimira Abdel Aziza, Bruno Rezende i Salvatore Rosiniego. 

Nikola Grbić w pierwszym meczu w roli trenera PerugiiFaworyt do objęcia kadry polskich siatkarzy zadebiutował w nowym klubie. Pewna wygrana

Ale jak podkreślał w rozmowie dla Sport.pl prezes Sir Safety Perugii, Gino Sirci, włoska liga należy do najtrudniejszych na świecie. Rywalizacja w niej pomimo ogromnych chęci zwycięstwa każdej z czołowych drużyn okazuje się niezwykle wymagająca i kończy wieloma niespodziankami. Takimi jak porażka uskrzydlonej niesamowitymi zawodnikami Modeny z Monzą. 

Taylor Sander, PGE Skra BełchatówSkra Bełchatów nakłada potężną karę na zbiegłą gwiazdę

Drużyna, która w zeszłym sezonie przegrała w półfinale Serie A, pokonała ósmą drużynę poprzednich rozgrywek dość pewnie. Spotkanie były wyrównane przez trzy pierwsze partie. Pierwszy set trafił na konto Modeny po wygranej na przewagi, do 24. Drugiego i trzeciego seta wygrywała już jednak Monza - odpowiednio 25:23 i 28:26. Większą przewagę wypracowała sobie w czwartym, który wygrała już różnicą pięciu punktów. 

PZPS ma tylko jednego kandydata na trenera siatkarzy? PZPS ma tylko jednego kandydata na trenera siatkarzy? "Nikt do mnie nie dzwonił"

To do innych faworytów miała się porównywać Modena. Spory cios

Modena i Monza są oczywiście na wczesnym etapie zgrywania się ze sobą poszczególnych zawodników, ale we Włoszech lanie i porażka takiego składu drużyny Gianiego z pewnością zostanie odebrana jako sensacja i spory cios. Przed nimi przecież starcia z takimi potentatami jak Cucine Lube Civitanova i Sir Safety Perugia, które będą o wiele trudniejsze. A to do nich chciała się już porównywać Modena. 

Więcej o: