Perez blisko Haasa! Znakomite informacje dla Kubicy. "Najpoważniejszy kandydat"

Sergio Perez może zostać nowym kierowcą Haasa. To byłaby znakomita informacja dla Roberta Kubicy. W przypadku odejścia na emeryturę Kimiego Raikkonena to Polak byłby głównym kandydatem do fotela w Alfie Romeo.

Sergio Perez potwierdził, że z końcem sezonu 2020 opuści zespół Racing Point. W ten sposób zwolni miejsce dla Sebastiana Vettela, który ma przyjść do Racing Point z Ferrari. Gdzie w przyszłym sezonie będzie się ścigać meksykański kierowca? Najwięcej mówi się o Haasie i Alfie Romeo. 

Zobacz wideo Rusza karuzela transferowa w F1. Mick Schumacher o krok od awansu

W przypadku Alfa Romeo niepewne jest, czy Kimi Raikkonen zechce pozostać w zespole. Ma klauzulę w umowie, która umożliwia mu starty w przyszłym sezonie. Jeśli z niej nie skorzysta, jego miejsce może zająć Robert Kubica lub Sergio Perez. Jednak zdaniem dziennikarza Roberto Chinchero, Meksykanin najprawdopodobniej dołączy do Haasa. Alfa Romeo ma w ogóle nie brać pod uwagę transferu Pereza.

Kubica za Raikkonena?

Ten sam dziennikarz informował niedawno, że Haas miałby pozyskać na przyszły sezon też Nico Hulkenberga. Meksykanin i Niemiec mieliby zastąpić w zespole Kevina Magnussena i Romaina Grosjeana, którzy od dawna notują słabe wyniki.  W przypadku Hulkenberga coraz więcej mówi się też o Red Bullu.

Zatrudnienie Pereza i Hulkenberga przez Haasa może być dobrą informacją dla Kubicy. Jeśli Raikkonen zakończy karierę i nie wystartuje w przyszłym sezonie, Polak może być najpoważniejszym kandydatem do zastąpienia Fina. Prawie pewne jest, że w przyszłym sezonie w barwach Alfa Romeo nie będzie się ścigać Antonio Giovinazzi. Jego miejsce mógłby z kolei zająć Mick Schumacher, który świetnie prezentuje się w F2. 

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Przeczytaj też: