Znakomity przejazd Maryny G±sienicy-Daniel. Polka w czołówce zawodów P¦

Maryna G±sienica-Daniel zajęła siódme miejsce w lalomie gigancie w ramach Pucharu ¦wiata we włoskim Kronplatz. Bardzo dobre wrażenie zrobiła szczególnie w drugim, finałowym przejeĽdzie, w którym miała drugi najlepszy czas.

Maryna G±sienica-Daniel miała lepszy poprzedni sezon od obecnego, ale nie poddaje się. Wygl±da na to, że złapała zwyżkę formy. Po szóstym miejscu w austriackim Sememring i ósmym w Killington w USA ponownie znalazła się w pierwszej dziesi±tce zawodów. Tym razem była jedn± z lepszych na trasie Erta u zbocza góry Kronplatz.

Zobacz wideo Krzynówek wskazał wzór dla Santosa. "Szatnia była razem z nim"

Polka znów w czołówce P¦

Pierwszy przejazd slalomu giganta G±sienicy-Daniel był solidny, nie popełniła większych błędów, ale nie miała odpowiedniego tempa. Na półmetku rywalizacji była na 11. pozycji. Do¶ć dużo traciła do prowadz±cej Amerykanki Mikaeli Shiffrin, bo prawie 1,7 sekundy. Polska narciarka miała przeważnie lepsze drugie przejazdy, więc była tutaj szansa do zaatakowania najlepszych alpejek.

Drugi przejazd faktycznie poszedł jej znakomicie, to była perfekcyjna jazda po włoskim stoku. Nie popełniła błędu, a rywalki miały problemy w dolnej czę¶ci trasy. Polka uzyskała drugi najlepszy czas, trac±c tylko 0,04 sek do Sary Hector, mistrzyni olimpijskiej z Pekinu. Ostatecznie G±sienica-Daniel skończyła zawody w Kronplaz na siódmej pozycji.

Wiadomo, gdzie będzie mieszkał Fernando Santos. Ważna decyzja podjętaWiadomo, gdzie będzie mieszkał Fernando Santos. Ważna decyzja podjęta

Sumuj±c czasy obu przejazdów, najlepsza była Shiffrin, która wygrała zawody P¦ 83. raz w karierze. To rekord pod względem ł±cznej liczby zwycięstw w tym cyklu. Wyprzedziła w tej klasyfikacji swoj± utytułowan± rodaczk± Lndsey Vonn, która 82 razy triumfowała w zawodach Pucharu ¦wiata.

Podium uzupełniły Szwajcarka Lara Gut-Behrami i Włoszka Federica Brignone. W zawodach startowała też Magdalena Łuczak, ale nie ukończyła pierwszego przejazdu. W ¶rodę kolejny slalom gigant w Kronplatz.

Fernando SantosFernando Santos nowym selekcjonerem reprezentacji Polski

W klasyfikacji generalnej Pucharu ¦wiata prowadzi Shiffrin z dorobkiem 1417 punktów. Druga Gut-Behrami traci do niej 556 pkt. Shiffirn jest też najlepsza w klasyfikacji w slalomie gigancie. Tutaj G±sienica-Daniel jest na 11. pozycji, maj±c 138 punktów. Wszystkie zdobyła w slalomach gigantach. W ogólnej klasyfikacji daje jej to 42. miejsce.

Wyniki slalomu giganta w Kronplatz w ramach P¦:

  • 1. Mikaela Shiffrin (USA)
  • 2. Lara Gut-Behrami (Szwajcaria) +0,45 sek
  • 3. Federica Brignone (Włochy) +1,43
  • 4. Petra Vlhova (Słowacja) +1,65
  • 5. Tessa Worley (Francja) +1,89
  • 6. Sara Hector (Szwecja) +2,05
  • 7. Maryna G±sienica Daniel +2,09
Więcej o: