Wiadomo, gdzie będzie mieszkał Fernando Santos. Ważna decyzja podjęta

Fernando Santos podjął decyzję, gdzie zamieszka. Nowy selekcjoner nie ma zamiaru powielać schematu Paulo Sousy i jedynie bywać w naszym kraju. Santos zamierza zamieszkać w Warszawie.

W poniedziałek Kacper Sosnowski ze Sport.pl informował, że nowym selekcjonerem reprezentacji Polski zostanie Fernando Santos. Tego samego dnia informacje potwierdził prezes PZPN Cezary Kulesza, a oficjalną prezentację portugalskiego szkoleniowca zaplanowano na wtorek o godzinie 13:00. Nowy selekcjoner ma zamiar związać się z Polską nie tylko poprzez prowadzenie kadry. 

Zobacz wideo Santos zrezygnuje z Glika? Jest następca. "Drugi w rankingu"

Fernando Santos inaczej niż jego rodak Paulo Sousa. Będzie mieszkał w Polsce

Fernando Santos podczas pracy z reprezentacją Polski zamieszka w Warszawie. Nowy szkoleniowiec idzie więc inną drogą niż jego rodak Paulo Sousa, który jako selekcjoner jedynie przylatywał do kraju w razie potrzeby. Sousa wielokrotnie był krytykowany za to, że zbyt rzadko bywał w Polsce i niechętnie pojawiał się na meczach ekstraklasy.

Ten problem powracał także w przypadku innego zagranicznego szkoleniowca, a więc Leo Beenhakkera. Początkowo Holender mieszkał w Warszawie, ale w ostatnich miesiącach pracy z reprezentacją Polski więcej czasu spędzał w Rotterdamie, gdzie doradzał Feyenoordowi. 

Fernando Santos w reprezentacji Polski zadebiutuje w meczu eliminacji mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni zmierzą się 24 marca z Czechami w Pradze. Pierwszym meczem selekcjonera w Polsce będzie zaplanowane na 27 marca spotkanie z Albanią. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Jako trener reprezentacji Portugalii Fernando Santos wygrywał Euro 2016 oraz Ligę Narodów w 2019 roku. Na swoim koncie ma również awans z reprezentacją Grecji na Euro 2012, mistrzostwo Portugalii i dwa Puchary Portugalii z FC Porto oraz Puchar Grecji z AEK-iem Any. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.