Olga Tokarczuk zaskoczyła Igę Świątek. "Nigdy nie dostałam takiej dedykacji"

Lauretka literackiej nagrody Nobla z zeszłego roku Olga Tokarczuk pogratulowała Idze Świątek zwycięstwa w wielkoszlemowym turnieju Roland Garros poprzez specjalną dedykację. "Kompletnie się tego nie spodziewałam" - napisała Polka na Twitterze.

Świątek i Tokarczuk świętowały swoje sukcesy tego samego dnia. 10 października 2019 roku pisarka została nagrodzona Noblem w dziedzinie literatury, a rok później Świątek wygrała turniej Roland Garros, jako pierwsza polska tenisistka w historii. Tokarczuk postanowiła skierować do sportsmenki specjalną dedykację na kartkach swojej książki - "Bieguni".

Zobacz wideo Świątek wygrała Roland Garros. "Kiedyś przetrwała mentalny kataklizm"

Dedykacja Tokarczuk dla Świątek. "Żebyśmy zdobywały najwyższe szczyty"

- Niech każdy 10 października będzie świętem polskich kobiet i dziewczyn. I żebyśmy zdobywały najwyższe szczyty. Ściskamy cię. Kobiety górą - mówi Tokarczuk w nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych przez dziennikarkę TVN24, Monikę Olejnik.

 

Świątek zaskoczona. "Nie miałam jeszcze okazji poznać dzieł Pani Tokarczuk"

Nie trzeba było długo czekać na reakcję Polki. - Kompletnie się tego nie spodziewałam... Dziękuję bardzo, nigdy nie dostałam tak cennej dedykacji. Nie miałam jeszcze okazji poznać dzieł Pani Tokarczuk, ale teraz, kiedy lektury szkolne już za mną, na pewno będę miała do tego przestrzeń - napisała na Twitterze zawodniczka

19-latka w poniedziałek oficjalnie awansowała w dwóch rankingach WTA. W singlowym podniosła się o 37 pozycji - z 53. na 17. miejsce, a w deblowym aż o 99 - ze 174. na 75. miejsce. Po turnieju Roland Garros Polka robi sobie przerwę. Wróci do gry już w 2021 roku

Przeczytaj także:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.