Ogromny awans Igi Świątek w rankingu WTA! Polka najwyżej w karierze

Iga Świątek dzięki zwycięstwu w Roland Garros awansowała na 17. miejsce w rankingu singlowym WTA. Polka zyskała zatem aż 37 pozycji. Liderką pozostaje Australijka Ashleigh Barty.

Przed turniejem w Paryżu Polka zajmowała 53. miejsce w światowym rankingu, a dzięki zwycięstwu na kortach Rolanda Garrosa znalazła się o 37 pozycji wyżej. Teraz z dorobkiem 2960 punktów jest siedemnasta. To najwyższe miejsce Igi Świątek w karierze. Jest w tym momencie najwyżej sklasyfikowaną Polką. Magda Linette spadła o cztery pozycje i zajmuje 40. miejsce w rankingu. Pozostałe Polki zostały sklasyfikowane w drugiej setce - Katarzyna Kawa (134. miejsce, spadek o 6 pozycji) i Magdalena Fręch (165. miejsce, spadek o 7 pozycji), a także w trzeciej - Maja Chwalińska (219. miejsce, spadek o 3 pozycje) i Urszula Radwańska (285. miejsce, spadek o 4 pozycje). 

Zobacz wideo Świątek wygrała Roland Garros. "Kiedyś przetrwała mentalny kataklizm"

17. miejsce Igi Świątek w nowym rankingu WTA! Na czele bez zmian

Wygrana w Roland Garros sprawiła, że Świątek stała się tenisistką, która dokonała tego, mając najniższą pozycję w rankingu przed turniejem od utworzenia klasyfikacji w 1975 roku. W 2017 roku French Open wygrywała Jelena Ostapenko z Łotwy, która w rankingu przed początkiem rywalizacji była 47., więc zajmowała pozycję o sześć miejsc wyższą niż Polka. 

Liderką rankingu WTA pozostaje zeszłoroczna triumfatorka French Open - Australijka Ashleigh Barty. Na drugiej pozycji utrzymuje się Simona Halep, a na trzecim miejscu Naomi Osaka. Sobotni finał przyniósł także awans w klasyfikacji dla rywalki Igi Świątek, Sofii Kenin. Zajmuje najwyższe w karierze, czwarte miejsce. 

Przeczytaj także:

Więcej o: