Potężny awans Igi Świątek w rankingu debla. Polka poprawiła się o 99 pozycji!

W poniedziałek poza rankingiem singla WTA ukazała się także klasyfikacja najlepszych deblistek na świecie. Ogromny awans zaliczyła Iga Świątek, która przed turniejem była na 174. miejscu i poprawiła się w nim o prawie 100 pozycji.

Iga Świątek poza zwycięstwem w turnieju singla kobiet podczas tegorocznego French Open świetnie poradziła sobie także, grając w deblu wraz z Amerykanką Nicole Melichar. Para odpadła dopiero w półfinale po porażce 1:2 (6:7, 6:1, 4:6)  z Alexą Guarachi i Desirae Krawczyk

Zobacz wideo Świątek wygrała Roland Garros. "Kiedyś przetrwała mentalny kataklizm"

Świątek awansowała prawie o 100 miejsc! Ale nie jest najlepszą Polką w rankingu deblistek

Dzięki temu Świątek znacznie poprawiła swoją pozycję w rankingu deblistek WTA opublikowanym w poniedziałek, 12 października. Przed turniejem Polka była na 174. miejscu, a dobry wynik dał jej 75. lokatę. To awans aż o 99 miejsc! 

To jednak nie jest największy awans w obecnym rankingu. Ukrainka Kateryna Kozłowa podskoczyła aż o 161 pozycji i jest na 264. miejscu. To właśnie Kozłowa grała w deblu podczas Rolanda Garrosa w parze z Magdą Linette. Polka i Ukrainka odpadły w drugiej rundzie po porażce 0:6, 6:3, 2:6 z amerykańską parą Coco Gauff i Caty McNally. 

Świątek nie jest najwyżej sklasyfikowaną Polką w rankingu. Na 52. miejscu znalazła się Alicja Rosolska, która względem poprzedniego zestawienia spadła o dwie pozycje. 133. w klasyfikacji jest Paula Kania-Chodun (spadek o 3 pozycje), 146. Katarzyna Piter (spadek o 2 pozycje), 160. Magda Linette (awans o 42 pozycje), a 315. Katarzyna Kawa (spadek o 8 pozycji). 

Przeczytaj także:

Więcej o: