Justyna Kowalczyk-Tekieli reaguje na debatę w TVP. Króciutko

Justyna Kowalczyk-Tekieli otwarcie komentuje wydarzenia związane z trwającą kampanią do wyborów parlamentarnych. Już wcześniej przyznała, na którego konkretnie kandydata będzie głosować. Uważnie śledziła ostatnią debatę na antenie TVP, którą postanowiła krótko skomentować.

Sześciu przedstawicieli sześciu ogólnopolskich partii politycznych odpowiadało przez minutę na każde z sześciu pytań. Formuła debaty wyborczej w TVP budziła sporo dyskusji, ale nie przypadła do gustu Justynie Kowalczyk-Tekieli.

Zobacz wideo Holenderscy policjanci sami to przyznali. Sceny w areszcie

Kowalczyk-Tekieli oceniła debatę TVP

Po ogłoszeniu poparcia dla Jakuba Kota, byłego skoczka narciarskiego i trenera, który startuje z list Koalicji Obywatelskiej (KO), utytułowana biegaczka narciarska nie przestała udzielać się na tematy polityczne. Oglądała poniedziałkową debatę w TVP, która prawdopodobnie będzie jedyną, którą zobaczymy w otwartej telewizji.

Kowalczyk-Tekieli wyraziła już chęć pójścia na wybory i poparcia z własnej woli kandydata partii opozycyjnej. To głosowania zachęca także inne osoby. Jej ostatni wpis jasno sugeruje, że była mistrzyni olimpijska chce w Polsce politycznych zmian i odejścia Prawa i Sprawiedliwości (PiS) od władzy.

Zdecydowanie nie podobał się jej format debaty w TVP, w której pytania były tendencyjne, z zaznaczona tezą, a ich czytanie przez prowadzących trwało dłużej niż późniejsze odpowiedzi polityków. Poza tym debata nie miała formy dyskusji. Tak naprawdę liderzy danych partii w minutę musieli przedstawić swoje stanowiska na dany temat, a w tak krótkim czasie trudno o wartościową  merytoryczną wypowiedź, w której uda się przedstawić poglądy i postulaty. Kowalczyk-Tekieli wolałaby debatę w innym charakterze.

"Trzeba iść na wybory. Po prostu. Myślę, że zasługujemy choćby na normalne debaty" - skomentowała Kowalczyk-Tekieli na Twitterze (X).

Wybory parlamentarne odbędą się już w tę niedzielę, 15 października.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.