Polacy zakończyli pracę nad nowym gamingowym hitem. Gra otrzymała złoty status

Techland wręczyło swojej produkcji - Dying Light 2 - złoty status. Oznacza to, że gra prace nad grą się skończyły i pozostaje nam czekać na zapowiadaną premierę. Na produkcję Polaków czeka cały świat.

Dying Light 2 to jedna z największych premier 2022 roku. Gra od dawien dawna okupuje pierwsze miejsce na liście życzeń Steam graczy. Teraz jesteśmy już pewni, że gra jest skończona, bo otrzymała złoty status od producenta.

Zobacz wideo Zobacz pierwsze minuty Far Cry 6!

Długo wyczekiwany projekt

Dying Light 2 to druga, po Cyberpunku 2077, tak bardzo wyczekiwana premiera od polskiego studia. Techland kilkukrotnie przekładał datę premiery gry, ale wygląda na to, że 4 luty 2022 to „ten dzień". Producent bowiem ogłosił, że Dying Light 2 otrzymał złoty status.

W praktyce oznacza to zakończenie prac nad tytułem. Dying Light 2 powędrował więc do tłoczni, gdzie powstaną fizyczne kopie gry. Później pozostanie tylko dystrybucja i sprzedaż. Fani tym samym mogą odetchnąć z ulgą, bowiem nie będą ponownie musieli cierpieć z powodu przekładania premiery.

Polskie czołgi w World of Tanks BlitzPolacy na czele. Wygrali Blitz Europe Cup 2021 w grze World of Tanks

Więcej treści esportowych i gamingowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Techland jednocześnie zapowiedział, że miesiące po premierze poświęci na pielęgnowaniu gry. Miejmy jednak nadzieję, że twórcy nie popełnią tego samego błędu, co wielu wydawców w ostatnich miesiącach i nie wypuszczą swojego produktu w wersji „niedokończonej". Zeszłoroczny Cyberpunk 2077 został za to bardzo mocno skrytykowany. Oby tym razem polskie studio nie zaliczyło tego typu wpadki.

Dying Light 2 to kontynuacja serii, która już zdążyła podbić serca fanów. Tym samym na „dwójkę" czeka ogromna rzesza ludzi – dowodem jest chociażby ranking listy życzeń Steam, gdzie polska gra nie schodzi z pierwszego miejsca od miesięcy. Dying Light 2 ma również zawieszoną bardzo wysoko poprzeczkę. Pozostaje nam liczyć, że Polacy będą w stanie ją przeskoczyć. Na razie pozostaje nam trzymać kciuki i czekać na premierę, w międzyczasie można obejrzeć zajawkę gry.

Diogo Jota zażartował z sytuacji w FIFIE 22."Nie mogę grać, mam mecz". Kapitalny gest Diogo Joty w FIFA 22

Więcej o: