Farming Simulator 22 podbija serca graczy. Jest popularniejszy niż tegoroczny hit

Nie Battlefield 2042 a Symulator Farmy jest zwycięzcą listopada wśród premier gier komputerowych. Popularna strzelanka przyciągnęła do siebie mniej graczy niż produkt od Giants Software.

Farming Simulator od lat cieszy się sporą popularnością. W listopadzie pojawiła się nowa część, która po raz kolejny przyciągnęła do siebie rzesze fanów. W przeciwieństwie do nowego Battlefielda 2042.

Zobacz wideo Zobacz pierwsze minuty Far Cry 6!

Symulator ora konkurencję

By porównać wyniki popularności ostatnich premier, wystarczy zajrzeć na statystyki, które udostępnia platforma Steam. Mowa o liczbie graczy, którzy w jednym momencie przebywali w grze. Okazuje się, że Farming Simulator nieznacznie, ale przebiło Battlefielda 2042.

Premiera symulatora odbyła się 22 listopada. Według SteamBD w najlepszym momencie w grę grało jednocześnie 105 636 graczy. Dla porównania przedstawmy wyniki Battlefielda. Strzelanka wyszła również w listopadzie. W statystykach SteamBD wypadła jednak gorzej, bo w szczytowym momencie w grze przebywało 105 397 graczy, czyli o prawie 250 mniej, niż w Farming Simulator.

Więcej treści gamingowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Produkcja od Giants Software podbiła również listę bestsellerów Steama. W dniach premiery, czyli 22-28 listopada gra zajęła pierwsze miejsce spośród wszystkich gier dostępnych na platformie. Taki wynik pokazuje skalę popularności gry tak niepozornej, jaką jest symulator rolniczego życia.

Drużyna CS:GO G2 EsportsTransferowa ofensywa G2? Organizacja zainteresowana gwiazdą OG

Problemy Battlefielda

W przypadku Battlefielda istnieją jeszcze gorsze wieści. Chociaż gra w szczycie miała ponad 100 tysięcy aktywnych graczy, tak w ostatnich dniach liczba użytkowników jest prawie o połowę niższa. W przypadku Farming Simulator 22 jest to pomiędzy 90 a 100 tysięcy.

Można powiedzieć, że symulator jest dopiero po premierze, w przypadku Battlefielda mówimy jednak o zaledwie kilku dniach różnicy. Gra od DICE pojawiła się na rynku 19 listopada, czyli jedynie trzy dni wcześniej. Oznacza to, że popularność strzelanki drastycznie spada, a to ze względu na niezbyt pochlebne recenzje. Na Steamie Battlefield 2042 zaliczył jedną z najgorszych premier w historii, otrzymał bowiem fatalne noty. Tak zła opinia z pewnością nie pomaga przy podbijaniu serc nowych graczy.

Dywizja VALORANTA w Teamie LiquidGracz Liquid może mieć koronawirusa. Mimo to zagra w mistrzostwach świata?

Więcej o: