Kiwior zapunktuje w FIFA 23. Transfer może mu w tym pomóc

Transfer Jakuba Kiwiora do Arsenalu stał się faktem. Jego następstwem może być wyróżnienie Polaka w FIFA 23 specjalną kartą w trybie Ultimate Team.

Jakub Kiwior kolejnym Polakiem na boiskach Premier League. Przenosiny obrońcy do Arsenalu to już nie tylko plotka, a fakt. Z perspektywy graczy Ultimate Team, Kiwior może okazać się ciekawą opcją do składów z ligi angielskiej w FIFA 23. Wszystko zależy jednak od przydziału kart specjalnych i czy Kiwior w ogóle je otrzyma. Takowa szansa może pojawić się już niebawem.

Zobacz wideo Praca marzeń naszych dzieci, żyła złota, a zarobki? "Polska w światowej czołówce"

Kiwior zyska w FIFA 23?

Nie Milan, nie Borussia, a Arsenal. Plotki o transferze Jakuba Kiwiora krążyły od miesięcy, narastając na sile po przyzwoitym mundialu w wykonaniu defensora. Równe występy w Spezii uczyniły jego nazwisko ciekawym kąskiem na rynku transferowym, które łączono przede wszystkim z różnymi klubami Serie A. Jednakże przed kilkoma dniami jak spod ziemi przy negocjacyjnym stole wyrósł Arsenal i to klub z Londynu ostatecznie sprowadził do siebie Polaka. 

W związku z tym, niebawem karta Kiwiora w Ultimate Team zmieni przynależność na Premier League. Dzięki temu obrońca stanie się opcją pod budowę zespołów z ligi angielskiej, która jest dużo popularniejsza wśród wyborów graczy niż Serie A. Niestety bazowa karta piłkarza nie robi wrażenia statystykami. Nowy nabytek Kanonierów ma jedynie 71 punktów oceny, nie wyróżniając się specjalnie na żadnym polu. Sytuację mogłaby odratować jakaś wersja specjalna, a to jest już zależne tylko od dobrej woli EA Sports.

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

Rogue, Adrian 'Trymbi' Trybus, Worlds 2021Historyczny moment europejskiego esportu. Te liczby robią wrażenie

Po zimowym okienku transferowym w FIFA 23 powinny pojawić się kolejne karty Obiecujących Transferów. Kiwior ma na takową szansą, gdyż jego transfer był jednym z głośniejszych i największych w ostatnich tygodniach. Wydaje się, że przynajmniej jeden piłkarz Arsenalu musi trafić do grona OTW - jeśli nie będzie to Kiwior, to kartę otrzyma Leandro Trossard.

Sam transfer Polaka do Arsenalu i tak podbije jego notowania w Ultimate Team. Trafił do bardziej medialnego i popularnego klubu od Spezii, a EA lubi wyróżniać zawodników takich zespołów. Wypada trzymać kciuki, że doczekamy się ciekawej karty specjalnej Kiwiora jeszcze w FIFA 23, a gra obrońcą na wirtualnej murawie stanie się czystą przyjemnością.

Karim Benzema z nagrodą TOTY z FIFA 23Nietypowy sposób otwierania paczek w FIFA 23. Nieświadomy gracz trafił znakomitą kartę Benzemy

Więcej o: