Drużyna Polaka najlepsza w Ameryce Północnej. Evil Geniuses liderem LCS

Polscy zawodnicy League of Legends sprawdzają się nie tylko w europejskich rozgrywkach. Kacper "Inspired" Smoła to jedyny biało-czerwony grający w Ameryce Północnej. Obecnie wraz z zespołem zajmuje fotel lidera.

Wraz z nadejściem 2022 roku Kacper "Inspired" Smoła zdecydował się na zmianę reprezentowanych barw. Jego wybór nie padł na żadną z europejskich formacji, a wylot za ocean celem rywalizacji w północnoamerykańskim LCS-ie. Wraz z Evil Geniuses zajmuje 1. miejsce w tabeli wyników.

Zobacz wideo Relacja z PLE GG Gaming Weekend

Mistrzowie wiosennych rozgrywek

Evil Geniuses wchodząc w wiosenne rozgrywki 2022 dodało do wyjściowego składu League of Legends spore wzmocnienie. Mowa oczywiście o polskim junglerze, który wcześniej reprezentował europejskie Rogue, walcząc o najwyższe miejsca w tabeli wyników LEC, Kacprze "Inspiredzie" Słomie.

Zespół, który posiada w swoich szeregach aż dwie wschodzące gwiazdy regionu nie był z miejsca uważany za pretendenta do walki o najwyższe lokaty. Takie podejście było jednak mylne, wszak w play-offach spirng splitu zespół udowodnił swoją wyższość, pokonując na drodze po mistrzostwo Cloud9, Team Liquid czy 100 Thieves.

Sean 'seang@res' GaresVALORANT rozwinie się jeszcze mocniej? "Przez trzy lata scena urośnie"

W lecie idzie jeszcze lepiej

Sukces w postaci wyjazdu na Mid-Season Invitational z całą pewnością zmotywował pięcioro zawodników do dalszych treningów i stałego poprawiania swojej formy. Efekty tego można obserwować podczas letniej odsłony League of Legends Championship Series, gdzie po trzecim tygodniu Evil Geniuses znajduje się na 1. miejscu w tabeli wyników. Na ich koncie widnieje 6 zwycięstw i zaledwie jedna porażka.

Wczesny sukces zespołu cieszy, jednak ten, jeśli chce utrzymać objęte miejsce, wciąż musi się starać. Po piętach EG depczą dwie silne formacje, 100 Thieves oraz Team Liquid. Podczas nadchodzącej 4. kolejki zmagań to właśnie druga z nich stanie w szranki z ekipą Inspireda. Mecz zaplanowano na niedzielę, 17 lipca, o godzinie 23:30.

Yurii 'Strike' Tereshchenko, talent w WePlay Esports"Straciłem jakiekolwiek zainteresowanie rosyjskimi drużynami esportowymi". Wywiad z ukraińskim komentatorem

Więcej o: