Nadchodzą finały lanowe Ligi Streamerów. Czterech influencerów w walce o ponad 30 000 zł

Powoli dobiega końca trzecie już wydanie Ligi Streamerów. Tym razem zaproszeni influencerzy wraz ze swoimi drużynami grali w CS:GO.

Format rozgrywek różnił się w porównaniu z poprzednimi odsłonami tego wydarzenia. Siedem tygodni fazy online zostanie zwieńczonych finałami LAN, które odbędą się już 12 grudnia w Esport SPOT w Warszawie! Finałowa czwórka kapitanów, spośród ośmiu biorących udział w całym wydarzeniu, rywalizować ze sobą będzie o miano mistrza Ligi Streamerów oraz o pulę nagród, w której znajduje się aż 30.000 zł.

Zobacz wideo Marcin Gortat i Bogusław Leśnodorski zainwestowali w żyłę złota. Biznes marzeń

Popularność ligi streamerów

- W naszej opinii pokazanie ulubionych influencerów rywalizujących między sobą, zawsze będzie widowiskowe. Przez długi czas brakowało turniejów, w których streamerzy mogą powalczyć o miano najlepszego w danym tytule. Na Twitchu organizowane jest oczywiście Twitch Rivals, my jednak postanowiliśmy spróbować stworzyć coś dla influencerów z polski. Przede wszystkim nie stawiamy na jedną grę! Staramy się, aby Liga Streamerów nie była powtarzalna. Dlatego też poza CS:GO mamy na swoim koncie organizację sezonów w League of Legends czy Valorant - mówi Dawid Szymański, CEO Knacks, organizującego zawody.

W rozgrywkach online udział wzięło ośmiu kapitanów wraz z uformowanymi przez siebie drużynami:

  • Mr Dzinold
  • Kubx
  • Izak
  • Pago
  • Paris Platynov
  • Rogalik
  • WK Gaming

W składach kapitanów, którzy dostali się do etapu finałowego, również nie brakuje osób kojarzonych ze sceną CS:GO w Polsce. Wśród nich znajdują się między innymi: pashaBiceps, ToM223, Destroj, exhiie, Olczix oraz Empowered.

Więcej treści esportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Faza ligowa z pewnością pokazała ogromne zainteresowanie rywalizacją pomiędzy streamerami i na ogromne na wyróżnienie zasługuje wspaniała społeczność Parisa Platynova. W peaku jego zmagania na głównym kanale transmisji śledziło prawie 3000 osób. To tylko jednak niewielka część całej fazy ligowej. Według danych podanych przez organizatora na wszystkich transmisjach (łącznie z transmisjami samych streamerów) zmagania w lidze streamerów wyświetlono ponad 600 tys. razy.

Nadeszła jednak pora na rywalizację LAN-ową. 12 grudnia, w warszawskim ESPORT SPOT, w finałowych starciach czekają nas takie pojedynki jak:

  • Team Izak vs Team Kubx - godzina 12:00
  • Team PAGO vs Team Saju - godzina 15:30
  • Wielki finał - godzina 19:00

S1mple przed podniesieniem zdobytego trofeum na PGL Major StockholmNie mogło być inaczej. Gwiazda Na'Vi esportowcem roku na The Game Awards 2021

Atrakcje dla widzów

Samo wydarzenie będzie otwarte dla publiczności, co pozwoli uczestnikom na możliwość obejrzenia swoich ulubionych streamerów w warunkach LAN-owych. Poza samymi meczami zapowiedzianymi w harmonogramie, na samym evencie znajdziemy również stanowiska komputerowe dzięki uprzejmości firmy NTT System, tak aby umilić sobie przerwy między meczami i chociażby zagrać ze swoimi znajomymi. Przewidywane są również gadżety od sponsorów, takich jak WK Dzik czy Logitech, które będą rozdawane w trakcie trwania wydarzenia. Istnieje również możliwość, zrobienia sobie zdjęcia ze swoim ulubionym twórcą internetowym, a tych na pewno na samym evencie nie zabraknie, wspólnie z oficjalnym bukmacherem wydarzenia, firmą Betclic.

Każdy uczestnik imprezy zobowiązany jest do wypełnienia ankiety o stanie swojego zdrowia. Ankieta zostanie przekazana przez organizatora na wejściu do obiektu.

Na terenie obiektu obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa. Zwolnione z tego obowiązku wyłączone są osoby spożywające aktualnie posiłek przy wyznaczonym miejscu. Na terenie obiektu obowiązuje limit 50% zajętości miejsc - osoby zaszczepione nie zaliczają się do limitu. Poza ankietą o stanie swojego zdrowia, należy zarejestrować się na wydarzenie poprzez formularz podany na stronie wydarzenia.

m0nesy w NAVI JuniorZnamy przyszłość największego talentu CS:GO. Prawie 2,5 miliona złotych za nastolatka

Więcej o: