Szesnastolatek coraz bliżej transferu? Ma kosztować ponad 800 tysięcy

Nie milkną doniesienia na temat przenosin Ilyi "m0NESY'ego" Osipova do G2 Esports. Według najnowszych z nich europejska organizacja ma wyłożyć za młodego zawodnika prawie milion złotych.

Coraz to większe kwoty transferów w CS:GO i innych tytułach esportowych stają się powoli codziennością. Zaskakują jednak, kiedy dotyczą młodych, wschodzących gwiazd. Od parunastu dni głośno w mediach o domniemanych przenosinach 16-latka z NAVI Junior do innej organizacji. M0NESYM zainteresowane mają być takie drużyny jak G2 Esports.

Zobacz wideo Marcin Gortat i Bogusław Leśnodorski zainwestowali w żyłę złota. Biznes marzeń

G2 zapłaci ponad 200 tysięcy dolarów?

Jak się okazuje, europejski zespół może wyłożyć za młodą gwiazdę niebotyczną sumę pieniędzy. Według informacji Alekseya "OverDrive'a" Biryukova, jeden z czołowych informatorów ze wschodnioeuropejskiej sceny CS:GO, G2 Esports gotowe jest zapłacić Natus Vincere ponad 200 tysięcy dolarów za Osipova. 

Nuguri w brawach FunPlus Phoenix na Worlds 2021Mistrz świata z 2020 roku bierze przerwę. "Jest mentalnie wyczerpany"

Sam Osipov nayzwany jest przez wielu jednym z największych talentów Counter-Strike'a, nowym s1mplem i nie tylko. Sam wspomniany Oleksandr "s1mple" Kostyliev, zdobywca m.in. Intel Grand Slamu oraz PGL Major Stockholm, wypowiadał się w ostatnim czasie na temat 16-latka. Według niego wypożyczenie m0NESY'ego bądź też wypożyczenie go na jakiś czas mocno rozwinęłoby młodziutkiego gracza.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Osipov zabłysnął przed międzynarodową publicznością przy okazji m.in. WePlay Academy League. Finały zarówno pierwszego, jak i drugiego sezonu rozgrywek miały miejsce na LAN-ie w Kijowie, gdzie m0NESY osiągał niesamowite indywidualne statystyki. 

Mistrzostwa Świata w League of LegendsPoznaliśmy miasta gospodarze Worlds 2022. Gracze odwiedzą Meksyk, Kanadę i USA

Więcej o: