Brazylijski gwiazdor zbanowany. Twitch strzelił sobie w stopę?

Alexandre "gaules" Borba - brazylijska gwiazda Twitcha, gromadząca na swoich transmisjach setki tysięcy fanów otrzymała bana w serwisie. Wydarzyło się to w trakcie trwania PGL Major Stockholm 2021, które gaules streamował dla portugalskojęzycznej widowni.

Gaules posiada jedno z największych kont Twitch na świecie. Jego profil obserwuje ponad trzy miliony fanów. Popularnością cieszą się zwłaszcza jego transmisje ze spotkań turniejów esportowych CS:GO. Brazylijczyk nie będzie mógł dzisiaj streamować meczu brazylijskiej FURII w ćwierćfinale mistrzostw świata.

Zobacz wideo Marcin Gortat i Bogusław Leśnodorski zainwestowali w żyłę złota. Biznes marzeń

Skazany za niewinność?

Na razie nie znamy oficjalnych powodów nałożenia takiej kary na gaulesa. Brazylijczyk otrzymał blokadę podczas co-streamingu meczu NBA. Przypomnijmy, że ma do tego prawo – w maju zapewnił sobie prawa retransmisji rozgrywek koszykówki. Licencja obowiązywała na ponad 100 meczów sezonu 2021/22.

Mimo posiadania licencji, kanał gaulesa został zdjęty podczas właśnie takiej transmisji. Na razie nie wiadomo, jaka jest przyczyna, bowiem bardzo wątpliwe jest zablokowanie kanału za transmisję niewłaściwych treści. Brazylijczyk uspokoił, że postara się wrócić na platformę „w ciągu kilku następnych godzin" . Na razie jednak jego kanał jest oficjalnie zablokowany.

Więcej treści esportowych i gamingowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Twitch strzelił sobie w stopę

Teraz będzie miał miejsce wyścig z czasem, bowiem dziś o 16:30 odbędzie się ćwierćfinał PGL Major Stockholm 2021 pomiędzy FURIĄ a Gambit. FURIA to brazylijska drużyna, której gaules kibicuje na mistrzostwach świata CS:GO. Jego streamy ze spotkań Brazylijczyków przyciągają setki tysięcy widowni. Warto jednak zauważyć, że taka publiczność była już podczas fazy grupowej, play-offy zapewne przyciągnęłyby jeszcze większą uwagę widzów.

Jeśli gaules nie będzie transmitował tego spotkania, ucierpi na tym nie tylko streamer, ale także organizator, któremu Brazylijczyk przyciągał ogromną rzeszę fanów przed monitory. Odbije się to również na Twitchu, bowiem platforma zablokowała jednego ze swoich największych twórców. 37-latek w październiku był najchętniej oglądanym streamerem na świecie – widzowie na jego kanale spędzili łącznie 18,1 miliona godzin.

Worlds 2021 scenaCzas na zmiany w formacie Worldsów? Fani chcieli tego od dawna. "Weźmiemy to pod uwagę"

Więcej o: