Prawie 3 mln złotych za niespodziankę ostatnich miesięcy? Zespół esportowy na sprzedaż

W sieci pojawiają się kolejne informacje na temat domniemanej sprzedaży składu Copenhagen Flames w CS:GO. Ten miałby kosztować prawie 3 miliony złotych.

Reprezentanci Copenhagen Flames zaskoczyli świat Counter-Strike'a na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni, będąc o krok zakwalifikowania się do play-offów PGL Major Stockholm. Duńczycy pewnie przeszli Fazę Pretendentów wynikiem 3-0, aczkolwiek w Fazie Legend zabrakło im odrobiny szczęścia i zakończyli ją z rezultatem 2-3. Niemniej turniej w Szwecji jest dla nich ogromnym sukcesem, dlatego też w sieci pojawia się coraz więcej informacji o sprzedaży składu.

Zobacz wideo Marcin Gortat i Bogusław Leśnodorski zainwestowali w żyłę złota. Biznes marzeń

Skład ma zostać sprzedany po świetnym występie na Majorze

Warto bowiem podkreślić, że Copenhagen Flames nie jest czołową esportową organizacją. Za to sam skład doszedł w tym tygodniu do najlepszej dziesiątki na świecie w renomowanym rankingu HLTV. Nic więc dziwnego, że organizacja chce jak najlepiej zarobić na prędko rozwijającej się piątce. Z drugiej strony nie można dziwić się graczom, że chcą lepiej zarabiać reprezentując barwy innej organizacji. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Zespół wyceniany na prawie 3 mln złotych

W zeszłym tygodniu pierwsze doniesienia o domniemanej chęci sprzedaży składu Copenhagen Flames ujawnił portal dexerto. Środowego wieczoru ponownie wziął on ten temat na tapet, tym razem informując czytelników o cenie składu. Według zagranicznych dziennikarzy, zainteresowane organizacje mają zapłacić za skład od 500 do 750 tysięcy dolarów, co w przeliczeniu na polskiego złotego dałoby w najdroższej opcji prawie 3 mln zł.

Co więcej, ponoć zawodnicy Copenhagen Flames dostają indywidualnie oferty od poszczególnych organizacji. Jak jednak podkreśla wspomniany portal, każdy z nich pragnie zostać w obecnym składzie, jako że ten wierzy w możliwość zbudowania prawdziwej potęgi w świecie Counter-Strike'a. 

Więcej o: