Esport wkracza do kin. Finały MŚ będą transmitowane na wielkim ekranie

Riot Games przygotowuje coś specjalnego dla fanów League of Legends. Finał mistrzostw świata z popularnej gry będzie można oglądać w europejskich kinach.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Już w piątek powracają mistrzostwa świata w League of Legends. W ramach Worlds 2021 będziemy mogli oglądać Europejczyków zaledwie w dwóch ekipach - MAD Lions ze Starego Kontynentu i Cloud9 z Ameryki Północnej. Azjaci niemalże w pełni zdominowali tegoroczną edycję MŚ. Nie oznacza to jednak, że play-offy nie będą emocjonujące, tym bardziej że Riot Games przygotowało dla nas coś specjalnego. Finał turnieju będziemy mogli zobaczyć w kinach.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w League of Legends

Finał Worlds 2021 już za ponad dwa tygodnie

Sam finał będzie miał miejsce w Laugardalshöll Indoor Sporting Arena w Rejkiawiku 6 listopada. Nie trzeba tłumaczyć, że przez obecną sytuację pandemiczną nie można wpuścić publiczności na żywo. Turniej specjalnie został przeniesiony do Islandii, aby zapewnić graczom i organizatorom jak najbezpieczniejsze warunki.

Ostatnie starcie w ramach MŚ będzie można zobaczyć w ponad 70 kinach

Dlatego też Riot dogadał się z liniami kinowymi w całej Europie. W wyniku tego w ponad 70 kinach na Starym Kontynencie będzie można obejrzeć finał Worlds 2021 za lekko ponad dwa tygodnie. Oficjalną listę miejscówek, gdzie transmitowane będzie wydarzenie znajdziecie na oficjalnej stronie pod tym linkiem. Niestety, na chwilę obecną nie można sprawdzić tego, czy w Polsce zorganizowane zostaną seansy w kinach. 

To nie pierwszy raz, kiedy organizatorzy pokusili się na tego typu ruch. W 2019 roku finał rozegrany pomiędzy europejskim G2 Esports a chińskim FunPlus Phoenix można było zobaczyć w ponad 150 kinach w całej Europie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.