Hitowy transfer się spłaca. Legendarna organizacja wraca do czołówki po 5 latach

Ninjas in Pyjamas po raz pierwszy od 5 lat zagościli w TOP3 prestiżowego rankingu HLTV. To efekt dobrej formy, a także zwycięstwa na IEM Fall 2021. Wygląda na to, że transfer Nicolaia "device" Reedtza powoli przynosi skutek.

Po IEM Fall 2021 nastąpiło sporo przetasowań w rankingu HLTV. Przede wszystkim na podium pojawili się gracze Ninjas in Pyjamas. Do grona TOP10 dobija się inny finalista – ENCE. Spore skoki wykonały także zespoły, które awansowały na PGL Major Stockholm jak Movistar Riders.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w Counter Strike: Global Offensive

NIP wraca na podium

19 grudnia 2016 roku Ninjas in Pyjamas spadli z 1. na 4. miejsce rankingu HLTV. Wówczas nikt się nie spodziewał, że szwedzka marka rozstaje się ze światowym podium na bardzo długi czas. Teraz, po niemalże pięciu latach, wraca do ścisłej, światowej czołówki. W porównaniu do zestawienia z poprzedniego tygodnia jest to awans o 3 lokaty. Pierwsze i drugie miejsce wciąż należy kolejno do Natus Vincere i Gambitu.

Szwedzi w dalszym ciągu realizują swój plan, którym jest zwycięstwo na „domowym" Majorze rozgrywanym w mieście-siedzibie organizacji, czyli Sztokholmie. Pierwszy krok w tę stronę został poczyniony wraz z głośnym transferem Nicolaia „device" Reedtza, który mógł być warty nawet milion dolarów. Duńczyk powoli się spłaca – najpierw zaprowadził NIP do finału FLASHPOINT 3, a teraz triumfował z zespołem na IEM Fall 2021. W rezultacie szwedzka organizacja z pierwszego miejsca awansowała na PGL Major Stockholm i wyrosła na jednego z głównych faworytów do zwycięstwa. Efekt device’a, który na swoim koncie ma cztery tytuły mistrza świata.

GTA San Andreas Jaka będzie cena odświeżonego GTA? To chyba przesada

Polacy blisko czołówki

Warto wyróżnić również drugiego finalistę IEM Fall 2021 – ENCE. W barwach fińskiej organizacji występują Paweł „dycha" Dycha oraz Olek „hades" Miśkiewicz. Zespół Polaków jest obecnie 11. – to najwyższa pozycja w historii składu. Do szczytu osiągniętego przez organizację jednak długa droga – ENCE w 2019 roku przez długi czas utrzymywało się na pozycjach 2-4.

Inne, ciekawe ruchy w rankingu? Na pewno wzrok przykuwa pozycja Movistar Riders i Copenhagen Flames – obie drużyny dosyć niespodziewanie zakwalifikowały się na Majora. W nagrodę zajmują aktualnie 14. i 15. miejsce w rankingu HLTV. Maleje za to dominacja drużyn z regionu CIS – wkrótce z TOP20 mogą wylecieć forZe, Spirit i Entropiq, które dotychczas były mocnymi graczami w świecie Counter-Strike’a. Z TOP30 zaś wylecieli zawodnicy x-kom AGO – Jastrzębie obecnie zajmują 38. miejsce. To efekt zmian w zespole.  

FIFA 22 Koniec FIFY po 27 latach?! Twórcy gry chcą zmienić nazwę. Wpłynął wniosek

Więcej o: