Call of Duty walczy z oszustami. Nowy sposób na cheaterów

Infinity Ward wprowadza nową formę walki z oszustami. Nowi gracze Call of Duty: Warzone na PC będą musieli przejść proces dwuetapowej rejestracji. Wszystko dlatego, że najwięcej cheaterów korzysta z wersji komputerowej gry.

Cheaterzy to odwieczny problem praktycznie każdej gry, a w szczególności spotykani są w FPS-ach. Dlatego walkę z nimi należy rozpocząć od samego powstania gry. Z powodu oszustów wielu graczy postanowiło zrezygnować z crossplaya, ponieważ najwięcej cheaterów korzysta z gry na PC. Infinity Ward zwiększa bezpieczeństwo, wprowadzając dwuetapową weryfikację.

Esport zmaga się z oszustami. Cheaty w grach, jak doping w sporcie

Konta założone na PC zostaną połączone z numerem telefonu użytkownika. W trakcie rejestracji na podany numer przyjdzie SMS z kodem weryfikacyjnym. Tym sposobem Infinity Ward chce zmniejszyć liczbę oszustów, którzy po zbanowaniu pierwszego konta za cheaty, zakładali drugie i wracali do rozgrywki. Po wprowadzeniu dwuetapowej weryfikacji, na jednym numerze telefonu nie będzie można posiadać więcej niż jednego konta. 

Początkowo twórcy CoD'a zapowiadali, że w ramach walki z oszustami będą przenosić cheaterów na jeden serwer, co miało oddzielić oszustów od uczciwych fanów esportu. Wprowadzono także funkcję informowania użytkowników, którzy zgłosili podejrzanego gracza, a ten otrzymał bana za cheaty. Zapowiedziano także możliwość raportowania graczy za pomocą kamery killcam oraz trybu spectator. O swoim pomyśle Infinity Ward poinformowało w kwietniu.