Wicemistrz olimpijski wraca, by oddać ostatni skok. Specjalne wydarzenie

Przed rozpoczęciem sezonu 2022/2023 niespodziewanie ogłosił zakończenie kariery. Teraz wraca, aby oddać swój ostatni skok. Cene Prevc pożegna się z kibicami, skacząc na mamuciej skoczni w Planicy, obiekcie absolutnie wyjątkowym dla wszystkich Słoweńców.

Cene Prevc mimo młodego wieku, bo w tym roku kończy dopiero 27 lat, postanowił zakończyć karierę skoczka i nie startować już w sezonie 2022/2023. Słoweniec jednak zamierza skoczyć jeszcze raz, a będzie to miało miejsce pierwszego kwietnia podczas konkursu drużynowego na Letalnicy w Planicy. 

Zobacz wideo Kubacki i Stoch po konkursie indywidualnym

Ostatni skok Cene Prevca. Znamy szczegóły specjalnego wydarzenia w Planicy

Swój pożegnalny skok ma oddać w przerwie konkursu drużynowego. - Chcę pożegnać się z kibicami w Planicy ostatnim skokiem. Nie będzie to oficjalny skok, ale taki oddany pomiędzy dwiema seriami. To będzie prawdziwe pożegnanie w miejscu, które jest moim ulubionym - powiedział, cytowany przez portal Skijumping.pl. - Oddałem kilka skoków przygotowawczych. Nie chcę tylko skoczyć, chcę skoczyć daleko - zapowiada. 

W 2022 roku właśnie w Planicy osiągnął swój życiowy rekord, skacząc aż 246 metrów. Jak sam przyznał w rozmowie z portalem "siol.net", był to najlepszy moment w jego karierze. Choć wówczas Prevc notował sezon pełen pamiętnych momentów. Został wicemistrzem olimpijskim w drużynie, a indywidualnie zajął wysokie, 10. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. 

Skoczek w tej samej rozmowie z października 2022 roku, kiedy ogłaszał zakończenie kariery, powiedział, że w tej chwili liczą się dla niego inne cele, niż dalsza kariera sportowca - Teraz w mojej głowie ważniejsze jest doskonalenie się w innych obszarach życia. Chciałbym skończyć dwie szkoły - przyznał Słoweniec.

Kamil Stoch Skoki narciarskie w Lahti. Oto harmonogram weekendu Pucharu Świata. Gdzie oglądać? [TRANSMISJA]

Prevc podjął studia na kierunku elektrotechnika. Jak sam przyznał, wyższa edukacja zajmuje mu dużo czasu, przez co musiał zrezygnować z kariery - Treningi nie są już dłużej moim priorytetem. Nie chodzę już na nie. Jedyne, co teraz zajmuje moją głowę to chodzenie z jednego egzaminu na kolejny - powiedział 27-latek, podkreślając, ile czasu musi poświęcać na studiowanie.

Oprócz konkursu drużynowego, który odbędzie się pierwszego kwietnia, w Planicy przeprowadzone zostaną dwa konkursy indywidualne. Zaplanowano je na 31 marca i drugi kwietnia.

DLOWR Fernando Santos skreślił jednego piłkarza przed meczem z Czechami

Więcej o: