Mistrz olimpijski wycofał się z MŚ w lotach! Nie wystąpi w Planicy

Czterokrotny mistrz olimpijski Simon Ammann nie wystartuje w mistrzostwach świata w lotach narciarskich w Planicy (10-13 grudnia).

Po słabym początku sezonu Simon Ammann zrezygnował z udziału w mistrzostwach świata w lotach narciarskich. Nie wystartuje na skoczni, na której dziesięć lat temu został mistrzem świata w lotach. Ammann po raz pierwszy od 20 lat odpuścił walkę o tytuł mistrzowski w skokach narciarskich. Jak oficjalnie potwierdził w poniedziałek Szwajcarski Związek Narciarski, Gregor Deschwanden i Dominik Peter to jedyni skoczkowie ze Szwajcarii, którzy wezmą udział w MŚ w Słowenii.

Zobacz wideo Na co stać polskich skoczków? "Stoch jest zmotywowany i bardzo dobrze przygotowany"

Simon Ammann nie wystartuje w Planicy

Ten sezon nie układa się po myśli Ammanna. Nie zdobył jeszcze punktów w Pucharze Świata. Nie punktował nawet w Niżnym Tagile, gdzie nie startowało wielu czołowych obecnie skoczków świata, odpoczywających przed zawodami w Planicy. 

Hiszpania, Grecja i Gruzja nie uznają swojego rywala w el. MŚ 2022. Ale i tak muszą z nim zagraćHiszpania, Grecja i Gruzja nie uznają swojego rywala w el. MŚ 2022. Ale i tak muszą z nim zagrać

Portal Bluewin.ch donosi, że czterokrotny mistrz olimpijski nie chce startować w Słowenii właśnie z uwagi na słabą formę. Woli przygotować się w spokoju do dalszej części sezonu. Niedawno Szwajcar zadeklarowało, że nie zamierza jeszcze kończyć kariery. Igrzyska olimpijskie w Pekinie 2022 mają być najpewniej ostatnimi zawodami w jego karierze.

Zbigniew BoniekZbigniew Boniek mocno ocenił grupę Polaków. "To byłaby porażka"

Mistrzostwa świata w lotach pierwotnie miały odbyć się w marcu, ale z powodu pandemii przesunięto je na grudzień. Zawodnicy będą skakać w dwóch konkursach po dwie serie. Liczyć będą się punkty zdobyte przez danego skoczka w każdej z serii. Na koniec zawodnicy rywalizować będą także w konkursie drużynowym. Relacje na portalu Sport.pl.

Więcej o: