Zaskakujący wybór Simona Ammanna! Wiadomo, co będzie robił po zakończeniu kariery

"St. Galler Tagblatt" zdradził plany na kolejne lata czterokrotnego mistrza olimpijskiego w skokach narciarskich, Simona Ammanna. Szwajcar po zakończeniu kariery skoczka ma zostać politykiem.

Simon Ammann niedawno ogłosił, że chciałby skakać co najmniej do igrzysk olimpijskich w Pekinie. To oznaczałoby, że kariera Szwajcara potrwa jeszcze co najmniej dwa sezony. "St. Galler Tagblatt" pisze jednak o tym, że czterokrotny mistrz olimpijski ma już dokładne plany na to, co będzie robił po zakończeniu przygody ze sportem. 

Zobacz wideo Wilfredo Leon w programie "Wilkowicz Sam na Sam"

Simon Ammann wie, co będzie robił po zakończeniu kariery. Zostanie politykiem

Według doniesień gazety Szwajcar miałby zostać politykiem. Będzie kandydował w jesiennych wyborach na radnego swojej rodzinnej gminy Wildhaus-Alt St.Johann. Mieszkańcy będą mogli na niego głosować 27 września, jest jednym z ośmiu kandydatów na trzy dostępne miejsca w radzie. Nie będzie powiązany z żadną z partii. 

Ammann poza skocznią prowadzi już wiele aktywności. Dwa lata temu stał się właścicielem hotelu Hirschen, który obsługiwała też współprowadzona przez niego firma dekarska. W tym czasie rozpoczął także studia na kierunku zarządzania biznesem uniwersytetu w St. Gallen. Jednocześnie jest jednym z dyrektorów firmy Toggenburg Bergbahnen AG, w którą inwestował, zajmującą się trasami kolejowymi w jego rodzinnym regionie. 

Do sezonu 2020/2021 Simon Ammann będzie przygotowywać się w kadrze A. W składzie grupy narodowej Szwajcarów znalazł się tylko brązowy medalista mistrzostw świata w Seefeld, Killian Peier. Ammann to czterokrotny mistrz olimpijski - zdobywał po dwa złote medale w Salt Lake City w 2002 roku i w Vancouver w 2010. W sezonie 2010/2011 był najlepszym zawodnikiem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i po sezonie odebrał Kryształową Kulę. Jest także mistrzem świata z dużej skoczni w Sapporo z 2007 roku, a trzy lata później wygrywał też rywalizację podczas MŚ w lotach w Planicy.

Przeczytaj także:

Więcej o: