Polski klub przeszedł do historii. Niewiarygodny wyczyn. Brawo, brawo!

Jastrzębski Węgiel się nie zatrzymuje. We wtorkowy wieczór siatkarze Marcelo Mendeza pewnie wygrali 3:0 (25:20, 25:20, 30:28) z Treflem Gdańsk. Dość powiedzieć, że rywale byli im w stanie zagrozić tylko w trzecim secie. Tym samym mistrzowie Polski odnieśli 10. zwycięstwo w tym sezonie PlusLigi za pełną pulę i pozostają niepokonani. Dzięki temu nie tylko umocnili się na czele tabeli, ale i przeszli do historii. I to nie po raz pierwszy.

Poprzedni sezon był słodko-gorzki dla Jastrzębskiego Węgla. Choć udało mu się wywalczyć mistrzostwo Polski, pokonując w decydujących starciach siatkarzy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, to tej samej drużynie uległ w finale Ligi Mistrzów. W tym sezonie podopieczni Marcelo Mendeza znów walczą na dwóch frontach i jak na razie radzą sobie znakomicie, szczególnie w PlusLidze. We wtorkowy wieczór wygrali z Treflem Gdańsk (3:0), dzięki czemu zapisali się na kartach historii.

Jastrzębski Węgiel wciąż niepokonany. 10. zwycięstwo za trzy punkty. Historyczny wyczyn

Mecz od początku miał wyrównany przebieg, a gra toczyła się punkt za punkt. Jednak w połowie seta to jastrzębianie przejęli inicjatywę i ostatecznie wygrali go do 20. Takim samym wynikiem zakończyła się druga odsłona rywalizacji. Trzecia partia przyniosła największe emocje. Przez większość seta to gdańszczanie prowadzili i wydawało się, że mogą przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Mieli nawet w górze piłkę setową. Przeciwnicy jednak wytrzymali wojnę nerwów i ostatecznie triumfowali na przewagi 30:28 i w całym meczu 3:0.

Tym samym odnieśli 10 zwycięstwo za trzy punkty w 10 spotkaniach, dzięki czemu przeszli do historii. To czwarty przypadek, by drużyna po 10 meczach rundy zasadniczej PlusLigi miała komplet punktów na koncie. Jako pierwszy dokonał tego Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle w sezonie 2001/02. Na kolejną taką serię trzeba było czekać cztery lata. Wówczas zanotowała ją BOT Skra Bełchatów.

Z kolei trzecią drużyną w historii, która mogła pochwalić się kompletem punktów po 10 spotkaniach, był... Jastrzębski Węgiel. Dokonał tego w poprzednim sezonie. Wówczas punkty stracił dopiero w 12. kolejce, co jest najdłuższą serią w historii.

Przed jastrzębianami ważny mecz. Wicelider tabeli postara się przerwać ich serię

Teraz siatkarze Mendeza liczą na pobicie tego rekordu. I jak na razie są na dobrej drodze, ponieważ rywale nie są w stanie ich zatrzymać. Dzięki temu pewnie prowadzą w tabeli, mając aż siedem punktów przewagi nad drugim Projektem Warszawa. To właśnie z tą drużyną Jastrzębski zmierzy się w kolejnej, a więc 11. serii gier. Mecz zaplanowano na niedzielę 10 grudnia na godzinę 17:30.

Jastrzębski Węgiel znakomicie rozpoczął też rywalizację w Lidze Mistrzów. Najpierw odniósł pewne zwycięstwo z Guaguas (3:0), a następnie pokonał Czeskie Budziejowice (3:0).