Fatalne wieści dla Bartosza Kurka. Kaczmarek potwierdza

Nieco ponad dwa tygodnie temu polscy siatkarze po raz drugi w historii wywalczyli złoty medal mistrzostw Europy. W finale Biało-Czerwoni wygrali z Włochami 3:0. Bartosz Kurek nie wystąpił w decydującej fazie turnieju ze względu na problemy zdrowotne. W pierwszej szóstce Kurka zastąpił Łukasz Kaczmarek. Od kilku dni trwają spekulacje na temat stanu zdrowia atakującego. Kaczmarek przekazał nowe wieści w tej sprawie.

Dla Biało-Czerwonych triumf na mistrzostwach Europy był pierwszym od 14 lat i drugim w historii. Wielkim nieobecnym na finiszu mistrzostw Europy był Bartosz Kurek. Siatkarza Wolf Dogs Nagoya zastąpił będący w bardzo dobrej formie Łukasz Kaczmarek.

Zobacz wideo Marina skradła show na czerwonym dywanie. Największe gwiazdy

Fatalne wieści ws. kontuzji Bartosza Kurka. Łukasz Kaczmarek potwierdza

Kurka z gry wyeliminowała kontuzja biodra. Dokucza mu ona od dłuższego czasu, ale we wrześniu bardziej dała mu we znaki. Kilka dni temu przeszedł badania, które miały dać odpowiedź, czy będzie mógł polecieć do Xi'an na turniej kwalifikacyjny do igrzysk w Paryżu. Teraz nowe informacja dotyczące stanu zdrowia 35-latka przekazał Łukasz Kaczmarek podczas spotkania z kibicami w Krotoszynie.

- Dla mnie najlepszym atakującym jest Bartosz Kurek i to się nie zmienia. Ma on w tym roku swoje problemy zdrowotne i mi jest bardzo przykro z tego powodu, bo znam go osobiście i wiem, ile zdrowia zostawiał, żeby wrócić. Niestety to jest koniec dla niego tego sezonu reprezentacyjnego i nie będzie mógł dalej z nami występować - mówił Kaczmarek, cytowany przez portal wlkp24.info.

Nadzieje związane z powrotem Kurka były ogromne, ale niestety nie zobaczymy już go na boisku w tym sezonie reprezentacyjnym. To oznacza, że ominie go zbliżający się turniej kwalifikacyjny do igrzysk. Wydaje się, że w tej sytuacji Kaczmarek ponownie zastąpi kapitana reprezentacji Polski. 

Turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich z udziałem Polaków rozpocznie się 30 września. Biało-czerwoni zagrają z Belgią, Bułgarią, Kanadą, Meksykiem, Argentyną, Holandią i Chinami. Awans na igrzyska wywalczą dwie najlepsze reprezentacje.

Na turnieju siatkarskim w ramach igrzysk olimpijskich w Paryżu zagra 12 reprezentacji - Francja jako gospodarz, sześć zespołów z kwalifikacji (po dwa najlepsze z trzech równolegle granych turniejów) i pięć dobranych na podstawie pozycji w rankingu FIVB.

Więcej o: