Nikola Grbić przekazał nowe wieści ws. stanu zdrowia Bartosza Kurka

Wciąż nie wiadomo, czy Bartosz Kurek będzie dostępny na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich, który zaczyna się za niego ponad tydzień. Przez kontuzję biodra opuścił spotkania w Rzymie o medale mistrzostw Europy. Trudno sobie wyobrazić reprezentację polskich siatkarzy w Chinach bez kapitana. Trener Nikola Grbić przekazał najnowsze wieści ws. stanu zdrowia naszego atakującego.

Bartosz Kurek nie zagrał na finiszu mistrzostw Europy z powodu kontuzji biodra. Dokucza mu ona od dłuższego czasu, ale we wrześniu bardziej dała się we znaki. Kilka dni temu przeszedł badania, które miały dać odpowiedź, czy będzie mógł polecieć do Xi'an na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Paryżu.

Zobacz wideo Probierz o depresji w futbolu: To jest bardzo duży problem w piłce

Nowe wieści ws. Kurka

Bartosz Kurek musiał odpuścić półfinał i finał ME przez problemy zdrowotne. Ma kłopoty z biodrem od czasu Ligi Narodów. Sam mówił, że "po turnieju trzeba będzie się tym lepiej i dłużej zająć".

We wtorek miał przejść szczegółowe badania, co potwierdził Polski Związek Piłki Siatkowej. Teoretycznie po kilku dniach powinny być już wyniki i powinniśmy znać odpowiedź na pytanie, czy kapitan reprezentacji Polski poleci do Chin, by walczyć o miejsce w na przyszłorocznych IO.

Głos ws. stanu zdrowia atakującego zabrał Nikola Grbić, trener polskich siatkarzy. Ujawnił, że jeszcze wyników nie ma, bo Kurek wciąż przechodzi różne badania. Na ostateczną decyzję przyjdzie nam zatem poczekać.

- Nadal przechodzi testy, wkrótce się dowiemy - odpowiedział krótko na pytanie TVP Sport.

Turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich z udziałem Polaków rozpocznie się 30 września. Biało-czerwoni zagrają z Belgią, Bułgarią, Kanadą, Meksykiem, Argentyną, Holandią i Chinami. Awans na igrzyska wywalczą dwie najlepsze reprezentacje.

Na turnieju siatkarskim w ramach igrzysk olimpijskich w Paryżu zagra 12 reprezentacji - Francja jako gospodarz, sześć zespołów z kwalifikacji (po dwa najlepsze z trzech równolegle granych turniejów) i pięć dobranych na podstawie pozycji w rankingu FIVB (Polska jest liderem tego zestawienia).

Więcej o: