Mistrz świata odchodzi ze Skry Bełchatów. Nagły transfer

Damian Schulz nie jest już zawodnikiem PGE Skry Bełchatów. Mistrz świata z 2018 roku opuszcza czwartą drużynę poprzedniego sezonu na kilka dni przed startem rozgrywek. Prawdopodobnie atakujący trafi do Cerradu Czarnych Radom.

PGE Skra Bełchatów zakończyła poprzedni sezon PlusLigi na czwartym miejscu, przegrywając 1:3 z Wartą Zawiercie w walce o brązowy medal. Wiele wskazywało, że następcą Slobodana Kovaca w Bełchatowie zostanie Andrea Anastasi, ale ostatecznie miejsce Serba zajął Joel Banks. Skra była też aktywna na rynku transferowym - z klubu odszedł m.in. Milad Ebadipour czy Robert Taht, a ekipę bełchatowian wzmocnił Filippo Lanza czy Lukas Vasina.

Zobacz wideo Tyle zarabia Grbić w reprezentacji Polski. Jak wygląda jego przyszłość? [Sport.pl LIVE]

Mistrz świata odchodzi z PGE Skry Bełchatów. Klub ma już zastępstwo

PGE Skra Bełchatów poinformowała w środę 28 września, że Damian Schulz nie będzie reprezentował barw klubu w sezonie 2022/2023. Mistrz świata z 2018 roku zagrał w 33 meczach poprzedniego sezonu, w których zdobył 77 punktów. Jak zareagowała Skra na tę decyzję atakującego? Postanowiła sprowadzić Wiktora Musiała, z którym podpisała kontrakt ważny do końca sezonu. Były zawodnik GKS-u Katowice będzie walczyć o skład z Aleksandarem Atanasijeviciem.

Jaki będzie z kolei nowy klub Damiana Schulza? Prawdopodobnie padnie na Cerrad Czarnych Radom, czyli drużynę, która zajęła 13. miejsce w poprzednim sezonie PlusLigi. Schulz będzie rywalizował o miejsce w pierwszym zespole z Damianem Gąsiorem oraz Rafałem Faryną. Nowym trenerem drużyny z Radomia od początku lipca tego roku jest Jacek Nawrocki, czyli selekcjoner reprezentacji Polski siatkarek w latach 2015-2021.

Nowy sezon PlusLigi rozpocznie się w sobotę 1 października. Cerrad Czarni Radom zagrają na wyjeździe z LUK Lublin, natomiast Skra Bełchatów będzie rywalizować w niedzielę 2 października z Wartą Zawiercie.

Więcej o: