Sytuacja w "polskiej" grupie po zwycięstwie z Koreą. Jest pięknie [TABELA]

Trzy spotkania, trzy zwycięstwa, komplet punktów. Środowe zwycięstwo 3:0 z Koreą Południową pozwoliło Polkom awansować na pozycję liderek grupy B. Oto tabela.

Polki kontynuują zwycięską serię podczas mistrzostw świata w siatkówce kobiet. W pierwszym spotkaniu biało-czerwone pokonały 3:1 Chorwatki, by w drugiej kolejce bez problemów wygrać w trzech setach z reprezentantkami Tajlandii. W środę przyszedł trzeci triumf, tym razem z Koreą Południową.

Zobacz wideo Tomek Fornal i Kuba Kochanowski zażartowali z Bartka Kurka. Wszystko nagrał rozbawiony Karol Kłos

Koncert Polek na mistrzostwach świata trwa. Biało-czerwone liderkami grupy B

Zanim na parkiecie w gdańskiej Ergo Arenie pojawiły się zawodniczki Stefano Lavariniego, odbyły się inne spotkania w "polskiej" grupie. Na początek z drugiego zwycięstwa w imprezie cieszyła się Tajlandia, która szybko odkuła się po wczorajszej porażce z Polską. Azjatki wygrały 3:0 (25:18, 25:13, 25:21) z Chorwacją, która w dalszym ciągu pozostaje bez wygranej. 

Sporo emocji przyniosło spotkanie Turcji z Dominikaną. Zawodniczki z Ameryki po dwóch kolejkach były liderkami grupy B z kompletem zwycięstw i bilansem setów 6:0. To uległo zmianie w środowym starciu, które zakończyło się dopiero po pięciosetowej walce. Pierwszą partię wygrały Dominikanki, ale dwie kolejne padły łupem zawodniczek Giovanniego Guidettiego. Choć rywalki zdołały doprowadzić do tie-breaku, w nim po wyrównanej walce lepsze okazały się Turczynki, wygrywając 3:2 (21:25, 25:21, 25:18, 16:25, 15:13).

Stefano Lavarini i Cesar HernandezOd półfinału igrzysk do najgorszej drużyny MŚ. Upadek. 23 porażki z rzędu

Na zakończenie dnia w Gdańsku kolejny pokaz mocy zaprezentowały Polki. Zawodniczki Lavariniego odniosły pewne zwycięstwo 3:0 z Koreą Południową. Po raz kolejny najlepszą zawodniczką w polskiej drużynie była Magdalena Stysiak. Atakująca zdobyła 15 punktów, w tym trzy blokiem. Świetne spotkanie zagrała również przyjmująca Olivia Różański, która zdobyła 12 punktów.

Trzecie zwycięstwo biało-czerwonych pozwoliło im awansować na pierwsze miejsce w grupie B. Polki pozostały jedyną niepokonaną drużyną w grupie i mają na koncie 9 punktów. Na drugie miejsce spadła Dominikana (7 pkt), a trzecią lokatę utrzymały Turczynki (6 pkt). Kolejne pozycje zajmują Tajlandia (5 pkt), Chorwacja (0 pkt) i Korea Południowa (0 pkt). Do kolejnej fazy awansują cztery najlepsze drużyny z każdej grupy.

Mauro Berruto"Moja drużyna przegrała". Słynny trener w parlamencie będzie w opozycji

Tabela grupy B po trzecim zwycięstwie Polek na mistrzostwach świata:

  1. Polska - 9 punktów, 3 zwycięstwa, bilans setów 9:1
  2. Dominikana - 7 punktów, 2 zwycięstwa, bilans setów 8:3
  3. Turcja - 6 punktów, 2 zwycięstwa, bilans setów: 8:5
  4. Tajlandia - 5 punktów, 2 zwycięstwa, bilans setów 6:5
  5. Chorwacja - 0 punktów, 0 zwycięstw, bilans setów 1:9
  6. Korea Południowa - 0 punktów, 0 zwycięstw, bilans setów 0:9
Więcej o: