Wilfredo Leon zmieni klub? Są oferty i pierwsze rozmowy. Wiemy, kiedy decyzja

Jakub Balcerski
Wiemy coraz więcej na temat przyszłości Wilfredo Leona. Reprezentant Polski jest już po pierwszych rozmowach ze swoim obecnym klubem, ale to, czy w nim pozostanie rozstrzygnie się dopiero za parę tygodni. Nie narzeka też na brak ofert.

Sir Safety Perugia, czyli zespół Wilfredo Leona, wygrał dwa pierwsze spotkania Serie A w nowym sezonie - z Cisterną i Veroną, ale w sobotę niespodziewanie został pokonany w trzech setach przez Trentino w półfinale Superpucharu Włoch.

To mogło rozzłościć wymagającego wielkich sukcesów prezesa i właściciela Perugii, Gino Sirciego. Dzięki temu miał jednak wolną niedzielę i odbył jedno z kluczowych spotkań dotyczących przyszłości jego drużyny.

Zobacz wideo To oni będą przyszłością polskiej siatkówki? "Są bestie w drużynie, naprawdę głodne tygrysy"

Wilfredo Leon rozmawiał z szefem Perugii ws. przyszłości. "Nie określiliśmy jej dokładnie"

- Forma Wilfredo Leona wygląda bardzo dobrze. Wrócił do Perugii podekscytowany, zdeterminowany i będzie naszym nowym kapitanem. Mogę zdradzić także, że rozmawialiśmy o przyszłości, ale nie powiem, o czym dokładnie - mówił nam w rozmowie z początku października Sirci. Wtedy od agenta Leona, Andrzeja Grzyba dowiedzieliśmy się, że faktycznie rozmowę prowadził wówczas sam zawodnik. Ta właściwa miała się odbyć już z udziałem otoczenia Leona po Superpucharze Włoch

Konflikt na linii Wilfredo Leon - Vital Heynen? 'Mnie też udzielają się emocje'Wilfredo Leon i Nikola Grbić nie zdobędą Superpucharu Włoch. Niespodzianki w półfinałach!

I się odbyła, ale obie strony nie ustaliły jeszcze zbyt wielu konkretów. - Rozmawialiśmy dość długo, bo około trzech godzin, ale na razie nie określiliśmy dokładnie przyszłości Wilfredo w klubie. I to potrwa jeszcze kilka tygodni, prawdopodobnie do końca stycznia. Wszystko będzie zależało od tego, jak Perugia będzie wyglądała sportowo i organizacyjnie z nowym trenerem, jak się rozwinie - mówi nam Andrzej Grzyb. 

LUK Politechnika Lublin po zwycięstwie z GKS-em KatowiceHistoryczne zwycięstwo beniaminka PlusLigi! Rewelacja początku sezonu ograna

Ma oferty, ale wybierze dopiero w styczniu

- Prezes Gino Sirci potwierdził, że chciałby, że Wilfredo został w klubie. Leon powiedział, że jest otwarty, ale decyzję podejmie najwcześniej za trzy miesiące. To dotyczy zarówno Perugii, jak i pojawiających się propozycji z Rosji - dodał agent zawodnika, czym wskazał, że na brak ofert siatkarz nie może narzekać. 

Zaskakujące zwolnienie! Trener polskiego klubu nie poprowadzi już reprezentacjiZaskakujące zwolnienie! Trener polskiego klubu nie poprowadzi już reprezentacji

Obecny kontrakt Leona z klubem obowiązuje do końca tego sezonu. - Na pewno mam głód sukcesu, chciałbym znów cieszyć się wielkim zwycięstwem: wejść na podium, podnieść trofeum, ofiarując je Bogu i dalej zadowalać moich przyjaciół, czy zespoły, z którymi sięgam po kolejne tytuły. Wiele osób może powiedzieć "Wygrałeś już wiele, jesteś zbyt ambitny". Nie obchodzi mnie to. To coś, co lubię i za czym tęsknię - mówił nam Leon zapytany o w maju o porażki z zeszłego sezonu w barwach Perugii - w Lidze Mistrzów, w której skończyło się na półfinale i mistrzostwach Włoch, gdzie jego klub zdobył srebrny, a nie złoty medal. Wiele osób twierdzi, że jeśli teraz reprezentant Polski znów nie zdobędzie tych trofeów z klubem zarządzanym przez Gino Sirciego, to poszuka nowych wyzwań gdzie indziej. 

Więcej o: