Brawo, brawo. Wasick dała radę. Jest medal. Kapitalnie

Katarzyna Wasick drugi raz w karierze została wicemistrzynią Europy. Polka przypłynęła na drugim miejscu na dystansie 50 metrów stylem dowolnym.

W Rzymie Wasick występowała jako srebrna medalistka mistrzostw Europy sprzed dwóch lat w Budapeszcie. Wtedy przypłynęła druga za Holenderką Ranomi Kromowidjojo, a równo z reprezentantką Danii, Pernille Blume.

Zobacz wideo Dziennikarz Sport.pl kontra bramkarz Barcelony. Ale urwał. Bez szans [WIDEO]

Wasick obroniła srebro z Budapesztu. Lepsza tylko Szwedka Sjoestroem

We Włoszech Wasick świetnie wystartowała i przez chwilę była bliska objęcia prowadzenia, ale szybko okazało się, że rywalizację będzie kontrolowała Szwedka Sarah Sjoestroem. To z nią do końca walczyła Polka, ale nie była w stanie pokonać rywalki.

Ostatecznie Sjoestroem zdobyła złoto z czasem 23,91 sekundy. Wasick straciła do niej 0,29 sekundy, a o 0,44 sekundy wyprzedziła Valerie van Roon, czyli Holenderkę, której przypadł brąz. W tym roku Wasick zdobyła już srebro na 50 metrów stylem dowolnym podczas mistrzostw świata w Budapeszcie.

Drugi medal Polski na ME w Rzymie

To już drugi medal dla Polski na mistrzostwach Europy w Rzymie. Wcześniej w rywalizacji mężczyzn na 100 metrów stylem motylkowym brązowy medal wywalczył Jakub Majerski

W klasyfikacji medalowej ME Polska z dwoma krążkami zajmuje dwunaste miejsce. Prowadzą Włosi, którzy zdobyli już 25 medali, z czego aż dziesięć złotych.

Więcej o: