Pierwszy medal dla Polski na ME w pływaniu. Świetny finisz Jakuba Majerskiego

Jakub Majerski zdobył pierwszy medal dla Polski na pływackich mistrzostwach Europy w Rzymie. Polak z czasem 51,22 s. był trzeci w wyścigu na 100 metrów stylem motylkowym. Zwyciężył Węgier Kristof Milak.

Do czwartego dnia pływackich mistrzostw Europy w Rzymie trzeba było czekać na pierwszy medal dla Polski. Przełamanie Biało-Czerwonych nadeszło w męskim wyścigu na 100 metrów stylem motylkowym.

Pierwszy medal dla Polski na ME w pływaniu. Brąz Jakuba Majerskiego

Brązowy medal dla Polski na tym dystansie zdobył Jakub Majerski, który swoje wysokie miejsce zawdzięcza znakomitemu finiszowi. Majerski, piąty zawodnik igrzysk w Tokio, był jednym z faworytów do medali, niemniej jednak przez większość wyścigu niewiele wskazywało na jego sukces.

Polak w tym wyścigu wcale nie wystartował dobrze. Na półmetku dystansu był dopiero siódmy, jednak po nawrocie spisał się świetnie na drugich 50 metrach i dopłynął do mety na trzeciej pozycji z czasem 51,22 sekundy, zdobywając brązowy medal.

Zdecydowanie najlepszy okazał się Węgier Kristof Milak, który zwyciężył z czasem 50,33 s. Tuż za nim uplasował się Szwajcar Noe Ponti, z czasem o ponad pół sekundy gorszym (50,87 s.). Pluć sobie w brodę może za to Holender Nyls Korstanje, który zdecydowanie zbyt wiele sił zostawił na pierwszą połowę dystansu, po której prowadził, a ostatecznie zakończył bez medalu.