Grabara bohaterem! Obronił trzy karne i dał awans klubowi do pucharów [WIDEO]

Kamil Grabara został bohaterem Aarhus GF i dał swojemu klubowi awans do eliminacji Ligi Konferencji Europy. Polski bramkarz w finale play-offów o kwalifikację do europejskich pucharów obronił z Aalborgiem aż trzy rzuty karne.

W piątek Aarhus GF z Grabarą w składzie zmierzył się w finale play-offów, których stawką było miejsce w pierwszej edycji nowopowstałych rozgrywek - Ligi Konferencji Europy. Po 90 minutach i dogrywce był remis 2:2 i arbiter zarządził konkurs rzutów karnych.

Zobacz wideo "Wielu kibiców czekało na piłkarzy. Jeden zrobił miłą niespodziankę"

Show Grabary dał awans Aarhus GF do eliminacji Ligi Konferencji Europy! "Kiedy odrabiasz pracę domową"

W nim znakomicie zaprezentował się bramkarz Aarhus GF, Kamil Grabara, który obronił aż trzy z czterech jedenastek wykonywanych przez rywali! Ostatecznie zespół Polaka wygrał serię rzutów karnych 3:1 i dzięki temu zakwalifikował się do eliminacji Ligi Konferencji Europy.

"Kiedy odrabiasz pracę domową" - taki wpis pojawił się na oficjalnym koncie Aarhus GF i obok niego załączono zdjęcie Grabary zerkającego do notatek.

W kwietniu po jednym z wygranych spotkań 2:0 z Randers, kiedy Grabara został wybrany graczem meczu powiedział: - Myślę, że wszyscy zawodnicy naszej drużyny mogli zostać piłkarzami meczu, ale jak pewnie sam wiesz - jestem najlepszym bramkarzem w Superlidze. Zrobiłem swoje i tak naprawdę nie zwracam uwagi, jak gram. Najważniejsze są zwycięstwa. Mogę stracić 40 lub 150 bramek, ale jeżeli będziemy wygrywać, to nie będę się przejmował.

Grabara znany jest z ciętego języka o sarkastycznych wypowiedzi. 22-letni bramkarz jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych, zwłaszcza na Twitterze.

Grabara w całym sezonie ligi duńskiej zachował aż dziewięć czystych kont i był pod tym względem najlepszym bramkarzem ligi. Bramkarz wrócił do dobrej formy po kilku wpadkach. Jedna z nich w kwietniu sprawiła, że wówczas jego klub odpadł z półfinału Pucharu Danii.

Grabara jest wypożyczony do Aarhus GF z Liverpoolu do 30 września 2021 roku. Portal transfermarkt.de wycenia go na 2,5 mln euro. W sumie w obecnym sezonie wystąpił w 29 meczach dla klubu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.