Euro 2021. Kadra Polski. Kogo powołał Paulo Sousa na mistrzostwa Europy?

Coraz mniej czasu pozostało do rozpoczęcia Euro 2021. Od niecałych dwóch tygodni znana jest lista powołanych zawodników, którzy wezmą udział w turnieju. Z kilku piłkarzy Paulo Sousa był zmuszony zrezygnować. Kto znalazł się w kadrze na Euro 2021?

Reprezentacja Polski przygotowuje się do nadchodzących mistrzostw Europy w Opalenicy. Pierwszy sprawdzian przed rozpoczęciem turnieju odbędzie się 1 czerwca, kiedy to biało-czerwoni zagrają towarzysko z Rosją. Na 8 czerwca z kolei zaplanowano sparing z Islandią.

Ile polscy piłkarze mogą zarobić na Euro? PZPN wyznaczył premieIle polscy piłkarze mogą zarobić na Euro? PZPN wyznaczył premie

Euro 2021. Kadra Polski na turniej. Kogo pominął Paulo Sousa? 

Wśród powołanych na Euro 2021 zabrakło Krzysztofa Piątka i Arkadiusza Recy, którzy na niedługo przed ogłoszeniem listy doznali kontuzji. Paulo Sousa zrezygnował również z Kamila Grosickiego, który stracił praktycznie cały sezon w West Bromie, rozgrywając zaledwie 149 minut w Premier League.

Największym zaskoczeniem wydaje się być powołanie dla nastoletniego Kacpra Kozłowskiego z Pogoni Szczecin. Na liście znalazł się też Tomasz Kędziora, który nie pojawił się na poprzednim zgrupowaniu. Paulo Sousa ogłosił też listę rezerwową, na której znalazło się czterech piłkarzy.

Zobacz wideo Historia przygotowań reprezentacji do ważnych imprez pokazuje, że niemal zawsze w ich czasie wypada ktoś ważny [Naszym Okiem]

Bazą reprezentacji podczas turnieju będzie Sopot. Zgrupowanie w Opalenicy potrwa do 9 czerwca. 11 czerwca rozpoczną się mistrzostwa Europy. Polacy zmierzą się w fazie grupowej ze Słowacją (14 czerwca), Hiszpanią (19 czerwca) i Szwecją (23 czerwca).

Dynamo Kijów przerywa dominację Szachtara. Tomasz Kędziora mistrzem UkrainyPominięty przez Sousę, o powołaniu dowiedział się z internetu. "Wszystko jest jasne"

Euro 2021. Kadra Polski na mistrzostwa Europy: 

Bramkarze: Łukasz Fabiański, Wojciech Szczęsny, Łukasz Skorupski

Obrońcy: Kamil Glik, Jan Bednarek, Tomasz Kędziora, Maciej Rybus, Bartosz Bereszyński, Paweł Dawidowicz, Michał Helik, Kamil Piątkowski, Tymoteusz Puchacz

Pomocnicy: Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński, Jakub Moder, Mateusz Klich, Kamil Jóźwiak, Przemysław Frankowski, Kacper Kozłowski, Karol Linetty, Przemysław Płacheta

Napastnicy: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Dawid Kownacki, Karol Świderski, Jakub Świerczok.

Więcej o: