Majecki puścił gola w meczu z II-ligowcem. Ale Monaco gra dalej

Radosław Majecki wystąpił w meczu Pucharu Francji. Jego AS Monaco wygrało na wyjeździe z drugoligowym Quevilly Rouen 3:1.

Radosław Majecki od czerwca 2020 roku jest zawodnikiem AS Monaco. Polski bramkarz przeniósł się do Francji z Legii Warszawa. Jego przygoda w Monaco nie układa się po jego myśli. Majecki nie wywalczył sobie miejsca w składzie i dostaje sporadycznie dostaje szanse w innych rozgrywkach niż Ligue 1. W tym sezonie ligowym Majecki nie pojawił się jeszcze na murawie.

Pięciu piłkarzy na liście transferowej PSGPSG musi nagle ratować budżet. Groźba nad klubem. W styczniu wietrzenie szatni. Są nazwiska

Majecki nie zachował czystego konta, ale pomógł zespołowi

Wystąpił jednak w meczu 1/16 finału Pucharu Francji, w którym jego Monaco zagrało na wyjeździe z Quevilly Rouen – zespole występującym na zapleczu francuskiej ekstraklasy. W pierwszej części gry polski bramkarz nie miał zbyt wiele pracy, a Monaco w odstępie czterech minut zdobyło dwa gole. W 33. minucie rzut karny wykorzystał Wissam Ben-Yeder, a w 37. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Kevin Volland i sprytną podcinką umieścił piłkę w bramce.

Więcej o występach Polaków za granicą przeczytasz również na Gazeta.pl!

Monaco miało dobry wynik, ale gospodarze nie pozwolili, żeby goście poczuli się zbyt komfortowo. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy kapitalnym strzałem z 17 metrów popisał się Kalidou Sidibe, który dał swojej drużynie gola kontaktowego. Majecki nie miał w tej sytuacji nic do powiedzenia. Do przerwy było 2:1 dla Monaco.

W 58. minucie drugiego gola dla gości strzelił Volland. Gospodarze nie poddawali się i dążyli do kolejnego gola kontaktowego. Kilka razy interweniował Majecki, m.in. w 69. minucie w sytuacji sam na sam zatrzymał napastnika gospodarzy.

Niesforna gwiazda PSG blisko JuventusuNiesforna gwiazda PSG blisko Juventusu

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Monaco wygrało 3:1 i zameldowało się w 1/8 finału Pucharu Francji. Dodajmy, że goście grali bez trenera – dzień wcześniej zwolniony został Niko Kovac.