Były trener Roberta Lewandowskiego zwolniony

Niko Kovac nie będzie już szkoleniowcem AS Monaco. Władze klubu postanowiły zakończyć współpracę z Chorwatem.

Były trener Roberta Lewandowskiego z Bayernu poprowadził Les Monégasques w 74 spotkaniach. Wyniki osiągane przez AS Monaco pod wodzą 50-latka na pewno nie były tak dobre, jak w poprzednim sezonie. Monaco obecnie w lidze zajmuje dopiero szóste miejsce ze stratą aż siedemnastu punktów do PSG.

Zobacz wideo Nasz człowiek w Barcelonie i PSG. Syprzak: Zostałem rzucony na głęboką wodę

AS Monaco ma już następcę Kovaca

Dlatego właśnie władze klubu zdecydowały się rozstać z Kovacem. Chociaż mówi się nieoficjalnie o tym, że powodem była także zła atmosfera w klubowej szatni.

Według dziennikarzy L’Equipe AS Monaco ma już następcę Chorwata. Nowym szkoleniowcem może zostać Philippe Clement. Ten miał już dogadać się z przedstawicielami klubu, dlatego też złożył wypowiedzenie w Club Brugge. Tej jesieni 47-latek prowadził Niebiesko-czarnych w Lidze Mistrzów, ale jego drużyna zajęła ostatnie miejsce w grupie.

Więcej treści sportowych znajdziesz również na Gazeta.pl!

Nikt na razie nie zdradza jednak nazwisko następcy Kovaca. Wiadomo natomiast, że do czasu wyłonienia trenera obowiązki przejmie Stéphane Nado. Najważniejszym zadaniem nowego szkoleniowca będzie wywalczenie i utrzymanie miejsca gwarantującego grę w Lidze Mistrzów.

Być może zmiana na stanowisku trenera okaże się szansą dla Radosława Majeckiego. Polski bramkarz nie należał do ulubieńców chorwackiego szkoleniowca. Ten głównie stawiał na Alexandra Nubela, z którym zna się jeszcze z czasów, kiedy prowadził Bayern Monachium.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.