Szalony pomysł Napoli staje się faktem. Sensacyjny scenariusz

Dni Waltera Mazzarriego w Napoli są już policzone. Włoski trener przejął drużynę po Rudim Garcii, ale nie poprawił jej wyników. Z tego powodu działacze podjęli decyzję o jego zwolnieniu. Matteo Moretto przekazywał niedawno, że nowym trenerem mistrza Włoch ma zostać obecny selekcjoner reprezentacji Słowacji Francesco Calzona. Teraz dziennikarz podał kolejne informacje w tej sprawie.

W zeszłym sezonie Napoli było najlepszą włoską drużyną i pewnie sięgnęło po mistrzostwo kraju. W bieżących rozgrywkach sytuacja drużyny jest dużo gorsza. Miejsce Luciano Spallettiego na ławce trenerskiej zajął Rudi Garcia. Jego kadencja była pasmem rozczarowań i trwała jedynie do listopada. Następnie działacze zdecydowali się zatrudnić Waltera Mazzarriego. 

Zobacz wideo Probierz odpowiada na głośne słowa Lewandowskiego

Walter Mazzarri o krok od odejścia z Napoli. Znamy następcę

Pod wodzą włoskiego szkoleniowca ekipa z Neapolu nie poprawiła wyników. W minionych czterech meczach odniosła tylko jedno zwycięstwo. Obecnie zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli z dorobkiem 36 punktów. Czarę goryczy przelał remis z Genoą w minionej kolejce. Jak poinformował Matteo Moretto, Aurelio de Laurentiis ma dość i zamierza zwolnić Mazzarriego jeszcze przed środowym meczem z FC Barceloną. 

Jego miejsce miałby zająć Francesco Calzona, czyli obecny selekcjoner reprezentacji Słowacji. Dzień później ten sam dziennikarz przekazał kolejne informacje w tej sprawie. Jego zdaniem Słowacy są otwarci na to, aby Calzona pełnił podwójną rolę. Włoch już w poniedziałek ma się spotkać z Aurelio de Laurentiisem, aby dogadać szczegóły kontraktu. Moretto dodał również, że w jego sztabie mają znaleźć się były piłkarz Napoli Marek Hamsik oraz były trener przygotowania fizycznego Francesco Sinatti.

Francesco Calzona w przeszłości był asystentem Luciano Spallettiego i Maurizio Sarriego w Napoli. Reprezentację Słowacji prowadzi od 2022 roku i awansował z nią na tegoroczne mistrzostwa Europy w Niemczech. 

Spotkanie Napoli z FC Barceloną odbędzie się w środę o godzinie 21:00. Ekipa z Włoch prawdopodobnie będzie już prowadzona w tym meczu przez nowego trenera. Rewanżowe starcie zaplanowane jest na 12 marca. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.