Kolejne kłopoty Bayernu Monachium. Chodzi o Manuela Neuera

Manuel Neuer mimo kontuzji wciąż pobiera całość swojej pensji. Spowodowane jest to zapisem w jego kontrakcie, który umożliwia mu ciągłość wynagrodzenia dłużej, niż zwyczajowe pierwsze sześć tygodni od momentu doznania urazu. W związku z tym Niemiec zarobi przez ten czas więcej niż Yann Sommer, który inkasuje rocznie pięć milionów euro.

W grudniu podczas urlopu Manuel Neuer nabawił się poważnej kontuzji i nie zagra do końca sezonu. Bramkarz złamał nogę podczas jazdy na nartach. - Cóż mogę powiedzieć, koniec roku mógłby być zdecydowanie lepszy. Kiedy próbowałem oczyścić głowę podczas jazdy na nartach, doznałem złamania dolnej części nogi. Wczorajsza operacja przebiegła pomyślnie. Trzymajcie za mnie kciuki, nie zobaczymy się do końca sezonu - przekazał wówczas Niemiec.

Zobacz wideo Jeremy Sochan porównany do gwiazdy NBA. "W tym wieku to imponujące"

Bayern Monachium płaci Manuelowi Neuerowi pomimo jego kontuzji

Piłkarze w przypadku kontuzji otrzymują wypłatę jedynie przez pierwsze sześć tygodni. Oznaczałoby to, że Bayern od zeszłego piątku nie musi przelewać pieniędzy na konto Neuera. Rzeczywistość jest jednak inna. Jak donosi "Bild", Niemiec ma w kontrakcie specjalną klauzulę, która gwarantuje mu ciągłość wypłaty przez co najmniej cztery miesiące. Biorąc pod uwagę jego roczne zarobki (nieco ponad 20 milionów euro), wynosi ona około sześciu i pół miliona euro. 

W związku z kontuzją Neuera Bayern musiał ściągnąć nowego bramkarza. Działacze zdecydowali się na transfer Yanna Sommera. Szwajcar kosztował dziewięć i pół miliona euro i ma zarabiać pięć milionów euro na sezon. Wychodzi na to, że Neuer przez kilka miesięcy bez gry zarobi więcej niż Sommer rocznie. Koszty spowodowane nieobecnością Niemca bardzo obciążają budżet klubu. 

Italy Soccer Serie AZwrot ws. Zielińskiego. Musi się liczyć z obniżką pensji. Inaczej "rozstaną się bez żalu"

Neuer miał prawo zrzec się wynagrodzenia, ale na razie tego nie zrobił. Do tematu odniósł się między innymi Oliver Kahn, który zdradził, że omówi sprawę z zawodnikiem. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Niedawno Bayern wznowił rozgrywki Bundesligi, ale dwa pierwsze mecze po przerwie nie poszły po myśli mistrzów Niemiec. Oba zakończyły się remisami 1:1 (najpierw z RB Lipsk, a następnie z FC Koeln). Mimo tego Bayern pozostał liderem tabeli z dorobkiem 36 punktów. W kolejnej serii spotkań zagra z Eintrachtem Frankfurt. Ten mecz odbędzie się w sobotę o 18:30. 

W marcu Pogoń pokonała Radomiaka w Szczecinie 4:0Beniaminek ekstraklasy przeprowadza hitowy transfer. Najdroższy w historii

Więcej o: