Koszmar Manuela Neuera na urlopie. To już koniec sezonu dla Niemca

- Co mogę powiedzieć, koniec roku mógłby być zdecydowanie lepszy - napisał Manuel Neuer. Bramkarz reprezentacji Niemiec i Bayernu Monachium złamał nogę i do końca sezonu już nie zagra.

Reprezentacja Niemiec skompromitowała się podczas mistrzostw świata w Katarze. Trudno inaczej nazwać odpadnięcie już po fazie grupowej. Nasi zachodni sąsiedzi przegrali sensacyjnie z Japonią 1:2, zremisowali 1:1 z Hiszpanią i ograli, nie bez problemów, 4:2 Kostarykę. Cztery punkty nie wystarczyły jednak, by awansować do 1/8 finału. Podopieczni Hansiego Flicka rozjechali się na wakacje, ale nie wszyscy wrócą po nich do gry.

Zobacz wideo Co ze stadionem z kontenerów? Cała prawda o obiekcie 974 w Katarze

Poważna kontuzja Manuela Neuera. Bramkarz Bayernu Monachium złamał nogę na nartach

Bramkarz Bayernu Monachium i reprezentacji Niemiec po mundialu udał się na wakacje i okazuje się, że w tym sezonie już nie zagra. Zawodnik złamał nogę podczas jazdy na nartach.

- Cóż mogę powiedzieć, koniec roku mógłby być zdecydowanie lepszy. Kiedy próbowałem oczyścić głowę podczas jazdy na nartach, doznałem złamania dolnej części nogi. Wczorajsza operacja przebiegła pomyślnie. Trzymajcie za mnie kciuki, nie zobaczymy się do końca sezonu - napisał Manuel Neuer.

 

Golkiper ma już na karku 36 lat i choć był członkiem drużyny, która przyniosła Niemcom ogromne sukcesy, z tytułem mistrzów świata z 2014 roku na czele, w ostatnich latach nie prezentuje on już formy, która czyniła go przeszkodą nie do przejścia dla rywali. Złożyły się na to przede wszystkim liczne kontuzje

I choć klasy bramkarza Bayernu Monachium nikt nie podważa, powstało pytanie, czy nie czas, by ustąpił w bramce kadry miejsca innym. O to, czy bierze pod uwagę zakończenie reprezentacyjnej kariery, spytali Manuela Neuera dziennikarze sport1.de

- Tak długo, jak będę powoływany i mogę pokazywać swoje umiejętności, wykluczam taką możliwość - odparł stanowczo. - Spodziewam się kontynuacji (gry - przyp. red.). Nie widzę żadnych przeciwwskazań - dodał. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Manuel Neuer zagrał na swoim czwartym mundialu. Łącznie na mistrzostwach świata wystąpił w 19 spotkaniach, co jest rekordem. Żaden inny bramkarz nie zagrał tyle razy na MŚ. Siedem razy zachował czyste konto.

Więcej o: