LEWANDOWSKI PO RAZ 41! POLAK POBIŁ 49-LETNI REKORD GERDA MUELLERA!

Robert Lewandowski został najskuteczniejszym zawodnikiem w jednym sezonie Bundesligi! Napastnik pokonał Rafała Gikiewicza i pobił 49-letni rekord ligi, należący jak dotąd do Gerda Muellera. Nikt nie zdobył tylu bramek w jednym sezonie niemieckiej ekstraklasy, co Lewandowski!

W ostatnich dniach Robert Lewandowski znajdował się na pierwszych stronach niemieckich gazet. Trener Augsburga Markus Weinzerl przyznał, że "zrobi wszystko, aby Lewandowski nie pobił rekordu, bo Mueller jest jego idolem z młodości". W podobny sposób wypowiedział się Dietmar Hamann, który zasugerował Polakowi, aby usiadł na ławce rezerwowych i uszanował rekord niemieckiej piłki. - Jak mam pobijać rekord, to zamierzam to zrobić, a nie tylko go wyrównywać – skomentował Lewandowski w wywiadzie dla Canal+. Jak Lewy powiedział, tak zrobił!

Pierwsza połowa i cztery gole Bayernu, ale bez trafienia Lewandowskiego

Bayern Monachium zapewnił sobie mistrzostwo Niemiec na dwie kolejki przed końcem dzięki porażce 2:3 wicelidera z Lipska z Borussią Dortmund. Bawarczycy mogli zatem w pełni się skupić na tym, aby pomóc Lewandowskiemu pobić rekord Bundesligi

Bayern prowadził już po 10 minutach spotkania, gdy po zagraniu Serge'a Gnabry'ego z lewego skrzydła piłka minęła Lewandowskiego, a do własnej bramki skierował ją zawodnik Augsburga, Jeffrey Gouweleeuw. Do końca pierwszej połowy strzelił jeszcze trzy gole, ale przy żadnym z nich udziału nie miał Polak. W 23. minucie trafił Serge Gnabry, w 33. świetnie z daleka w prawy górny róg bramki przymierzył Joshua Kimmich. Dziesięć minut później gola na 4:0 zdobył Kingsley Coman, który także strzelał zza pola karnego, ale po ziemi. Augsburg miał swoją szansę z rzutu karnego w 25. minucie, ale strzał Daniela Caligiuriego obronił Manuel Neuer.

Drugą połowę monachijczycy rozpoczęli dobrze i Lewandowski miał nawet kolejne sytuacje do zdobycia bramki, ale je marnował. W 67. minucie taką wypracowali sobie goście: Andre Hahn uderzył głową po dośrodkowaniu w pole karne Manuela Neuera i trafił do bramki, dając swojej drużynie pierwszego gola w tym spotkaniu. Drużyna Bayernu otwierała się coraz bardziej i w 72. minucie została skarcona po raz drugi - Florian Niederlechner dostał piłkę przed polem karnym, minął Benjamina Pavarda i trafił na 2:4.

Robert Lewandowski zapisał się w historii Bundesligi! Napastnik pobił 39-letni rekord Gerda Muellera

Do 90. minuty Bayern prowadził oblężenie bramki Rafała Gikiewicza, aż w końcu w ostatnich chwilach regulaminowego czasu tego spotkania, Leroy Sane uderzył zza pola karnego po ziemi, polski bramkarz odbił piłkę, a Lewandowski dobił ją do pustej bramki, mijając Gikiewicza. Sędzia po chwili świętowania Polaka zakończył spotkanie, a Bayern wygrał je 5:2.

Tym samym Robert Lewandowski zakończył obecny sezon Bundesligi z 41 bramkami na koncie. Drugie miejsce w klasyfikacji strzelców zajął Andre Silva z Eintrachtu Frankfurt, który w rozgrywkach strzelił 13 goli mniej od Lewandowskiego. Warto dodać, że Portugalczyk potrzebował 32 spotkań do zdobycia 28 bramek, natomiast Polak pobił rekord, grając w 29 meczach.

Redakcja serwisu Sport.pl kibicowała Robertowi Lewandowskiemu w specjalnym dziale "Licznik rekordu". W pogoni za pobiciem rekordu uruchomiliśmy też na nośniku multimedialnym w samym centrum Warszawy licznik, dzięki któremu tysiące ludzi codziennie mogli śledzić, jak szło kapitanowi reprezentacji Polski (więcej tutaj).