"Cześć Robert, maszyno". Lewandowski dostał niesamowitą wiadomość

Byli napastnicy Bayernu Monachium pogratulowali Robertowi Lewandowskiemu wyrównania rekordu Gerda Muellera. - To niemal nierealne, ale dokonałeś tego - powiedział Mario Gomez.

Robert Lewandowski wyrównał rekord Gerda Muellera! Kapitan reprezentacji Polski strzelił gola w sobotnim meczu z Freiburgiem, zdobywając 40. bramkę w tym sezonie Bundesligi. Lewandowski wyrównał rekord, który legenda Bayernu Monachium ustanowiła w sezonie 1971/72.

Zobacz wideo Tak Lewandowski stał się cyborgiem. "Bardzo nie lubił takiej gry, ale dużo to dało" [SEKCJA PIŁKARSKA 87]

Chwilę po meczu z Freiburgiem Lewandowski skomentował w mediach społecznościowych swój wyczyn. "Osiągnąłem cel, którego sobie nawet nie wyobrażałem. Jestem niesamowicie dumny, że podążając śladami legendy Gerda Muellera, piszę historię Bayernu i jestem częścią historii, które fani będą opowiadać swoim dzieciom" - napisał Lewandowski.

"To nienormalne". Rywal Roberta Lewandowskiego zachwycony

Polakowi sukcesu gratulowali już pracownicy, trenerzy i piłkarze Bayernu. Teraz Lewandowskiemu raz jeszcze pogratulował Thomas Mueller oraz byli napastnicy mistrza Niemiec. - Lewa, gratuluję ci rekordu. Czapki z głów. To rewelacyjne. Nasz legendarny napastnik Gerd był kiedyś asystentem mojego trenera i wzorem naśladowania dla mnie. To on ustanowił ten niesamowity rekord. Myślę, że nikt w Niemczech nie przypuszczał, że ten wynik może zostać powtórzony. To, że ty tego dokonałeś, a ja mogłem w tym uczestniczyć, jest wyjątkowe. Ogromny szacunek, ale nie zatrzymuj się - powiedział Thomas Mueller.

Byli napastnicy Bayernu gratulują Lewandowskiemu

- Cześć Robert, maszyno. Z głębi serca chcę ci pogratulować tego niesamowitego rekordu. To niemal nierealne, ale dokonałeś tego. W ciągu ostatnich lat wykazałeś się niepohamowaną wolą i niesamowitą motywacją, dzięki czemu zasłużyłeś na to osiągnięcie. Jeśli wiesz, ile dla niemieckiego futbolu znaczył Mueller, rozumiesz, czego dokonałeś. To niesamowite, gratulacje, przed tobą jeszcze kilka wspaniałych lat. Nie mogę dodać nic więcej, czapki z głów - dodał Mario Gomez.

Robert Lewandowski przebija legendarnego Gerda Muellera. Strzela na zawołanieRobert Lewandowski przebija legendarnego Gerda Muellera. Strzela na zawołanie

- Cześć, Robert. Gratuluję ci tego wspaniałego rekordu. Kto by pomyślał, że zostanie on kiedykolwiek wyrównany. Nie zatrzymuj się - to słowa Roy'a Makaay'a. - Gratulacje, Robert! 40 goli w jednym sezonie - tego do tej pory dokonała legenda Bayernu i światowej piłki, Gerd Mueller. Gratuluję ci jeszcze raz i pozdrawiam z Moskwy - zakończył Ivica Olić. 

Lewandowski wyrównał rekord Muellera!

Sport.pl stworzyło z tej okazji nowy dział - „Licznik rekordu”. To miejsce, w którym znajdują się najnowsze informacje o strzeleckich wyczynach Lewandowskiego oraz licznik odmierzający jego kroki w pogoni za rekordem Muellera. W specjalnym dziale Sport.pl znajdą się nie tylko newsy o meczach Bayernu, bramkach Lewandowskiego i akcjach jego kolegów z drużyny.

Robert Lewandowski wyrównał rekord Gerda Muellera. Komentarze po wyczynie Polaka. 'Duma i szacunek'Joachim Loew jest pewny: Rekord Lewandowskiego i Muellera zostanie pobity

Sport.pl pogoń za rekordem Roberta Lewandowskiego pokazuje też na nośniku multimedialnym w centrum Warszawy na skrzyżowaniu Alei Jerozolimskich i ul. Marszałkowskiej nad Cepelią, a także w stołecznych autobusach ZTM. Tysiące ludzi, którzy dzień w dzień pojawiają się w centrum Warszawy, mogą śledzić, jak idzie kapitanowi reprezentacji Polski.

Więcej o: