Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Robert Lewandowski przebija legendarnego Gerda Muellera. Strzela na zawołanie

Robert Lewandowski w sobotę wyrównał legendarny rekord Gerda Muellera. I choć w liczbie strzelonych bramek jest remis, są statystyki, w których polski napastnik wypada zdecydowanie lepiej od legendy Bayernu Monachium.

Zrobił to! Robert Lewandowski wyrównał rekord Gerda Muellera! Kapitan reprezentacji Polski zdobył bramkę w sobotnim meczu z Freiburgiem, strzelając 40. gola w tym sezonie Bundesligi. Lewandowski wyrównał rekord, który legendarny napastnik Bayernu Monachium ustanowił w sezonie 1971/72. Rekord, który wydawał się od tamtej pory nieosiągalny dla nikogo w przyszłości.

Zobacz wideo Tak Lewandowski wyrównał rekord Muellera! Cudowny gest. Do akcji wkroczyli koledzy [ELEVEN SPORTS]

Robert Lewandowski wyrównał rekord Gerda Muellera. Komentarze po wyczynie Polaka. 'Duma i szacunek'Joachim Loew jest pewny: Rekord Lewandowskiego i Muellera zostanie pobity

I choć w samej liczbie strzelonych bramek aktualnie panuje remis, jest statystyka, w której to Lewandowski jest zdecydowanie lepszy od legendarnego Niemca! Robert Lewandowski w tym sezonie strzela jak na zawołanie - średnio co 59 minut. Gdyby utrzymał taką skuteczność w meczach, w których nie zagrał z powodu kontuzji, już teraz miałby na swoim koncie aż 46 bramek! Gerd Mueller w swoim rekordowym sezonie strzelał średnio "jedynie" co 77 minut.

Co więcej, Robert Lewandowski na zdobycie 40 bramek potrzebował 28 spotkań. Dla porównania, Gerd Mueller ten sam wynik osiągnął w "aż" 34 meczach, czyli zagrał o sześć spotkań więcej niż Lewandowski. A przed Polakiem jeszcze okazja na pobicie rekordu legendy Bayernu - do rozegrania pozostał jeszcze mecz z Augsburgiem - w sobotę, 22 maja, o godz. 15:30.

Lewandowski i MałyszLewandowski nie przebił w Polsce Małysza. "Jest doskonały. To takie bardzo "niepolskie""

Lewandowski wyrównał rekord Muellera!

Sport.pl stworzyło z tej okazji nowy dział - „Licznik rekordu”. To miejsce, w którym znajdują się najnowsze informacje o strzeleckich wyczynach Roberta Lewandowskiego oraz licznik odmierzający jego kroki w pogoni za rekordem Muellera. W specjalnym dziale Sport.pl znajdą się nie tylko newsy o meczach Bayernu, bramkach Lewandowskiego i akcjach jego kolegów z drużyny.

Sport.pl pogoń za rekordem Roberta Lewandowskiego pokazuje też na nośniku multimedialnym w centrum Warszawy na skrzyżowaniu Alei Jerozolimskich i ul. Marszałkowskiej nad Cepelią, a także w stołecznych autobusach ZTM. Tysiące ludzi, którzy dzień w dzień pojawiają się w centrum Warszawy, mogą śledzić, jak idzie kapitanowi reprezentacji Polski.