Mueller o Lewandowskim: To szalone. Możemy zrobić tylko jedno

- To wielki moment, bo dzięki golom Gerda Muellera ten klub może mierzyć w najwyższe cele. Bayern rósł dzięki niemu, a teraz Lewandowski wszedł na jego poziom i możemy tylko zdjąć przed nim kapelusz - tak sukces Roberta Lewandowskiego skomentował Thomas Mueller.

Robert Lewandowski wyrównał rekord Gerda Muellera! Kapitan reprezentacji Polski strzelił gola w sobotnim meczu z Freiburgiem, zdobywając 40. bramkę w tym sezonie Bundesligi. Lewandowski wyrównał rekord, który legenda Bayernu Monachium ustanowiła w sezonie 1971/72.

Zobacz wideo Jak to nie wpadło?! Robert Lewandowski mógł już pobić rekord Muellera [ELEVEN SPORTS]

Chwilę po meczu z Freiburgiem Lewandowski skomentował w mediach społecznościowych swój wyczyn. "Osiągnąłem cel, którego sobie nawet nie wyobrażałem. Jestem niesamowicie dumny, że podążając śladami legendy Gerda Muellera, piszę historię Bayernu i jestem częścią historii, które fani będą opowiadać swoim dzieciom" - napisał Lewandowski.

Robert Lewandowski wyrównał rekord Gerda MuelleraRobert Lewandowski popisał się cudownym gestem! Potem do akcji weszli jego koledzy. Coś pięknego

"Możemy zdjąć kapelusz przed Lewandowskim"

Sukces Polaka skomentowali też pracownicy Bayernu, jego trener i koledzy z drużyny. - Wszyscy cieszymy się z osiągnięcia Roberta. Sprowadziliśmy go do Bayernu siedem lat temu i przez ten czas stał się jednym z najbardziej wartościowych zawodników w historii klubu. Grałem z Gerdem Muellerem i wiem, że życzył mu tego dnia z całego serca. Obaj są napastnikami, którzy przeszli do historii piłki nożnej - powiedział dyrektor wykonawczy klubu, Karl-Heinz Rummenigge, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

- Poprzedni rok był dla Roberta najlepszym w karierze, zdobył mnóstwo trofeów i został najlepszym piłkarzem świata. Teraz wyrównał rekord Muellera. W ostatnich latach nikt nie wierzył, że ten rekord jest w ogóle osiągalny. Teraz jednak Robert jest najlepszym napastnikiem na świecie i musimy chwilę poczekać, by zobaczyć, co będzie jego następnym celem - dodał trener Bayernu, Hansi Flick.

Robert Lewandowski wyrównał rekord Gerda Muellera. Komentarze po wyczynie Polaka. 'Duma i szacunek'Joachim Loew jest pewny: Rekord Lewandowskiego i Muellera zostanie pobity

- Dla Roberta strzelanie trzech goli w jednym meczu jest zupełnie normalne. Imponował nie tylko w tym sezonie, ale też w wielu poprzednich. To szalone. To wielki moment, bo dzięki golom Muellera ten klub może mierzyć w najwyższe cele. Bayern rósł dzięki niemu, a teraz Lewandowski wszedł na jego poziom i możemy tylko zdjąć przed nim kapelusz. Drużyna mu w tym pomogła i bardzo docenia to, czego dokonał - powiedział Thomas Mueller.

Lewandowski wyrównał rekord Muellera!

Sport.pl stworzyło z tej okazji nowy dział - „Licznik rekordu”. To miejsce, w którym znajdują się najnowsze informacje o strzeleckich wyczynach Lewandowskiego oraz licznik odmierzający jego kroki w pogoni za rekordem Muellera. W specjalnym dziale Sport.pl znajdą się nie tylko newsy o meczach Bayernu, bramkach Lewandowskiego i akcjach jego kolegów z drużyny.

Sport.pl pogoń za rekordem Roberta Lewandowskiego pokazuje też na nośniku multimedialnym w centrum Warszawy na skrzyżowaniu Alei Jerozolimskich i ul. Marszałkowskiej nad Cepelią, a także w stołecznych autobusach ZTM. Tysiące ludzi, którzy dzień w dzień pojawiają się w centrum Warszawy, mogą śledzić, jak idzie kapitanowi reprezentacji Polski.

Więcej o: