Koncert Bayernu! Fenomenalny występ Roberta Lewandowskiego! [WIDEO]

Bayern Monachium rozgromił Borussię Moenchengladbach 6:0, a hat-trick ustrzelił Robert Lewandowski. Polakowi brakuje już tylko jednego trafienia do wyrównania rekordu Gerda Muellera.

Ten mecz nie miał większego znaczenia dla Bayernu, bo już przed pierwszym gwizdkiem zapewnił sobie mistrzostwo Niemiec. Wygrana Borussii Dortmund nad RB Lipskiem 3:2 sprawiła, że już nikt nie jest w stanie dogonić drużyny Hansiego Flicka, choć do końca sezonu zostały dwie kolejki. A co się działo na murawie? Nie minęło 120 sekund, a Robert Lewandowski już strzelił gola. Polak wykorzystał dobre zagranie Davida Alaby. Po 23 minutach było 2:0, a do siatki trafił Thomas Mueller.

Ale naprawdę cudownym strzałem Lewandowski popisał się dopiero w 34. minucie. Zresztą, sami zobaczcie:

Później Bayern nie zwalniał tempa. Przed przerwą Lewandowski asystował przy golu Comana.

Co się działo w drugiej połowie?

W 65. minucie we własnym polu karnym Florian Neuhaus dotknął piłki ręką, a rzut karny na bramkę zamienił, rzecz jasna, Lewandowski. W końcówce meczu na 6:0 podwyższył Leroy Sane.

Bayern ma już 74 punkty po 32 kolejkach, a wicelider RB Lipsk o dziesięć mniej. Tym samym - na dwie kolejki przed końcem sezonu - monachijczycy zapewnili sobie dziewiąte mistrzostwo Niemiec z rzędu, czym wyrównali niedawny wyczyn Juventusu.

To szczególny sezon dla Thomasa Muellera i Davida Alaby, bo pobili rekord wszechczasów Bundesligi - to jest ich dziesiąty tytuł mistrzowski w karierze. Z kolei dla Lewandowskiego jest to dziewiąte mistrzostwo. Siedem razy wygrał z Bayernem i dwa razy z Borussią Dortmund.

Lewandowski goni Muellera

Polak walczy o pobicie rekordu Gerda Muellera z sezonu 1971/1972 – Lewandowski ma obecnie 39 goli na koncie i brakuje mu jednego trafienia do pobicia rekordu wszechczasów.

Redakcja serwisu Sport.pl kibicuje temu pościgowi w nowym specjalnym dziale "Licznik rekordu". A w pogoni za rekordem - wierzymy, że udanym! - uruchomiliśmy też na nośniku multimedialnym w samym centrum Warszawy licznik, dzięki któremu tysiące ludzi codziennie mogą śledzić, jak idzie kapitanowi reprezentacji Polski (więcej tutaj).