Fabio Cannavaro mógł objąć Polaków. Jest blisko nowej pracy! I to w Premier League

Fabio Cannavaro może wkrótce wrócić na ławkę trenerską. Włoch rozmawia z Evertonem o rozpoczęciu pracy, ale nie jest jedynym kandydatem do zastąpienia Rafaela Beniteza - informuje brytyjska gazeta "The Sun".

Cezary Kulesza rozpoczął poszukiwania nowego selekcjonera reprezentacji Polski po tym, jak kadrę opuścił Paulo Sousa. Jednym z trenerów, z którym spotkał się prezes PZPN, jest Fabio Cannavaro. "La Gazzetta dello Sport" informowała, że Włoch ma podpisać dwuletni kontrakt, na mocy którego zarobi dwa miliony euro rocznie, ale Jakub Seweryn ze Sport.pl przekazał, że Cezary Kulesza nie wystosował takiej propozycji. Cannavaro miał podjąć decyzję, że woli pracować w klubie niż decydować się na pracę z kadrą.

Zobacz wideo "Adam Nawałka ma poparcie grubych ryb w reprezentacji Polski"

Media: Fabio Cannavaro może rozpocząć pracę w Premier League. Rozmawia z jednym z klubów

Brytyjska gazeta "The Sun" informuje, że Fabio Cannavaro może zostać nowym trenerem Evertonu w miejsce zwolnionego Rafaela Beniteza. Klub skontaktował się ze szkoleniowcem, aby uzyskać więcej informacji i namówić Włocha na ratowanie zespołu z dolnej części tabeli Premier League. Obecnie Everton zajmuje 16. miejsce z 19 punktami i ma sześć punktów przewagi nad strefą spadkową. Tymczasowym szkoleniowcem drużyny z Liverpoolu został Duncan Ferguson.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Fabio Cannavaro nie jest jednak jedynym kandydatem na stanowisko trenera Evertonu. "Daily Mail" twierdzi, że na liście życzeń klubu znajduje się jeszcze Wayne Rooney oraz Frank Lampard. Rooney prowadzi Derby County od stycznia tego roku, natomiast Lampard pozostaje bez pracy od początku zeszłego roku. Frank Lampard był jednym z kandydatów do objęcia Norwich oraz Crystal Palace, ale ostatecznie w obu przypadkach musiał obejść się smakiem.

Fabio Cannavaro pozostaje bez pracy, odkąd we wrześniu zeszłego roku rozstał się z chińskim Guangzhou Evergrande. Włoch odpowiadał za wyniki Tygrysów w latach 2014-2015 i 2017-2021, i zdobył z nimi mistrzostwo Chin oraz krajowy Superpuchar.

Więcej o: