PZPN podał ceny biletów na baraż! Kibice nie będą zadowoleni

Kibice nie będą zadowoleni. Ceny biletów na marcowy mecz reprezentacji Polski, który zostanie rozegrany 29 marca są wyższe, niż wcześniej. Nie wiadomo też, czy 29 marca zagramy w finale baraży o MŚ 2022 czy będzie to jedynie spotkanie towarzyskie.

Reprezentacja Polski ma prosty plan. Jak tylko prezes PZPN, Cezary Kulesza wybierze nowego selekcjonera, będzie on musiał przygotować kadrę na półfinał baraży o mistrzostwa świata w Katarze. W losowaniu biało-czerwoni wylosowali Rosję, z którą zmierzą się na wyjeździe 24 marca 2022 roku. Jeżeli Polakom uda się wygrać, zagrają w finale baraży ze zwycięzcą starcia Szwecja - Czechy.

Zobacz wideo Biznes Lewandowskiego robi piorunujące wrażenie! "Świątynia sportu"

Polska walczy o miejsce na mistrzostwach świata w Katarze. Bilety na mecz drożeją

Istnieje też druga opcja: jeżeli Polacy przegrają 24 marca, pięć dni później zagrają z przegranym meczu Szwecja - Czechy. Waga spotkania zaplanowanego na 29 marca będzie więc zależała od wyniku starcia z Rosją. Może to być finał baraży, a może być spotkanie towarzyskie. Tak czy siak, PZPN zorganizuje mecz reprezentacji Polski na Stadionie Śląskim w Chorzowie

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Wiemy już, ile dokładnie będą kosztować bilety na mecz zaplanowany na 29 marca 2022 roku, co nie jest dobrą informacją dla kibiców. Bez względu na rangę spotkania najtańsza wejściówka dla osoby niepełnosprawnej (na wózku inwalidzkim, z opiekunem) wynosi 90 złotych. Pozostałe ceny wyglądają następująco:

  • Bilet kat. I - 240 zł
  • Bilet kat. II - 180 zł
  • Bilet kat. III - 120 zł
  • Bilet rodzinny (opiekun + dziecko do lat 12.) - 160 zł

To kolejna podwyżka cen biletów ze strony PZPN. Jesienią ubiegłego roku informowaliśmy o wyższych cenach na mecz fazy grupowej eliminacji MŚ, w którym Polska grała z Węgrami (1:2). Był to mecz o rozstawienie w barażach (przegrana postawiła nas w trudniejszej sytuacji). W trakcie wrześniowego meczu z Anglią (1:1) i październikowego z San Marino (5:0) na Stadionie Narodowym w Warszawie ceny wahały się w granicach od 90 do 160 złotych.

  • Kat. I - 200 zł (wcześniej 160)
  • Kat. II - 160 zł (wcześniej 120)
  • Kat. III - 100 zł (wcześniej 90)
  • Bilet rodzinny - 140 zł (wcześniej 130)
  • Bilet dla osoby niepełnosprawnej - 90 zł (bez zmian).

Olbrzymie zarobki Kobayashiego. Japończyk deklasuje PolakówZłe informacje ws. Kamila Stocha przed igrzyskami w Pekinie

Gołym okiem widać więc różnicę. Ceny wzrosły nie o kilka, a kolejne kilkadziesiąt złotych. Patrząc na pierwotną cenę niektóre z nich (np. kat. I) o niemal sto procent. Wejściówki na najbliższy mecz, 29 marca na Stadionie Śląskim można kupić za pośrednictwem portalu Łączy nas Piłka.

Więcej o: